16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

13 ایرانی در درگیری‌های اخیر سوریه کشته شدند

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم روز چهارشنبه 14 بهمن خبر دادند که دستکم 13 ایرانی که بیشتر آن‌ها عضو سپاه پاسداران بودند از جمله یک فرمانده سپاه در درگیری‌های اخیر سوریه جان باخته‌اند.
خبرگزاری فارس هویت شش تن از این کشته شدگان را رحمان پایی، ایمان آذربویه، رضا عادلی، محسن کولابادی، احمد الیاسی و احمد امجدی اعلام کرده است.
خبرگزاری تسنیم نیز هویت شش نفر دیگر را حبیب رحیمی‌منش، محمود اسکندری، مصطفی خلیلی، حسن رزاقی، سعید علیزاده و حامد کوچک‌زاده اعلام کرده است.
به نظر می‌رسد که این 13نفر در جریان شکستن محاصره طولانی مدت دو روستای شیعه‌نشین در شمال استان حلب در سوریه کشته شده باشند.
تلویزیون دولتی سوریه و حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه اعلام کردند که محاصره روستاهای «نبول» و «زهرا» شکسته شده است. خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که این دو شهر بیش از 60 هزار شیعه جمعیت دارند.
در همین حال خبرگزاری «ابنا» موسوم به خبرگزاری «اهل‌بیت» از قول یک «منبع آگاه» از کشته شدن یک فرمانده دیگر سپاه پاسداران در سوریه خبر داده است.
بر اساس این گزارش، سرتیپ پاسدار «محسن قاجاریان» فرمانده تیپ 21زرهی امام رضا نیشابور در حین انجام «ماموریت مستشاری» در استان حلب سوریه جان باخته است.
از زمان آغاز درگیری‌های داخلی در سوریه تاکنون ده‌ها عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این کشور کشته شده‌اند.
حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله تهران، ارشدترین عضو سپاه پاسداران است که در سوریه کشته شده است.
جمهوری اسلامی از این افراد به عنوان «مدافعان حرم» نام می‌برد که به گفته آن، از سوی «تروریست‌های تکفیری» کشته شده اند.
در جریان جنگ داخلی سوریه طی پنج سال گذشته بیش از 250 هزار نفر کشته و صد‌ها هزار نفر آواره شده‌اند.
ثبت‌نام بسیاری از از نظامیان داوطلب برای حضور در جنگ داخلی سوریه در سپاه تهران بزرگ صورت می‌گیرد.