16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

علی اکبر ناطق نوری حمایت از اصولگرایان در انتخابات آینده را رد کرد

»، درباره حمایت علی اکبر ناطق نوری رییس اسبق مجلس ایران از اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو، دفتر ناطق نوری گزارش‌های منتشر شده درباره حمایت وی از «جریان خاص سیاسی» را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر رییس مجالس چهارم و پنجم روز جمعه 11 دی اعلام کرد که آقای ناطق نوری در انتخابات پیش رو از «هیچ گروه سیاسی خاص حمایت نکرده» و با آن «همکاری ندارد».
غلامعلی حداد عادل سخنگوی «شورای ائتلاف اصولگرایان»، که ائتلاف تعدادی از گروه‌های اصولگرا است، روز 9 دی‌ گفته بود که «آقای ناطق نوری با اصولگرایان است و کمک و مساعدت لازم» را به این جریان می‌کند.
ناطق نوری از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز و رقیب محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری سال 76 بود. در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 اما خبرهایی درباره حمایت او از میرحسین موسوی کاندیدای اصلاح طلبان منتشر شد.
در همین حال علی مطهری نماینده تهران در مجلس، اقدام آقای لاریجانی در نپیوستن به این ائتلاف را یک «حرکت سیاسی هوشمندانه برای نجات اصول‌گرایی» دانست.
به گزارش وب سایت «نامه نیوز»، وی تاکید کرد که آقای لاریجانی و همفکرانش باید زود‌تر از این، راه خودشان را از دیگر اصولگرایان جدا می‌کردند، چرا که نمی‌توان او و همفکرانش را در کنار اعضای جبهه پایداری قرار داد.
آقای مطهری افزود: «افرادی مانند آقای لاریجانی باید به طور مستقیم با مردم صحبت کنند و بگویند اصولگرای واقعی ما هستیم و طرح ائتلاف اصولگرایان را قبول نداریم».
اعضای جبهه پایداری از منتقدان اصلی علی لاریجانی، رییس مجلس نهم و برخی از دیگر اعضای هیات رییسه از جمله محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس هستند.
در همین حال گزارش‌هایی مبنی بر تهدید محمدرضا باهنر به خروج از «ائتلاف اصولگرایان» در صورت قرارگرفتن نام حمید رسایی، محمود نبویان و مهدی کوچک‌زاده، سه عضو جبهه پایداری، در فهرست این ائتلاف، منتشر شده بود. ولی دفتر آقای باهنر روز جمعه این گزارش‌ها را تکذیب کرد.