16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

دعوت رئیس جمهوری فرانسه از روحانی برای سفر به پاریس

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری با محمدجواد ظریف گفت حامل پیام دعوت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه برای سفر حسن روحانی به کشورش در ماه نوامبر سال جاری است.
سفر لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه به تهران و دیدار او با مقام‌های دولت ایران، از جمله حسن روحانی، رئیس جمهوری و محمدجواد ظریف، وزیرخارجه یکی از مهم‌ترین رویدادهای روز چهارشنبه (7 مرداد/29 ژوئیه) بود.
وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری با وزیر خارجه ایران گفت که سفرش با هدف سیاسی انجام می‌شود ولی نتایج تجاری و اقتصادی هم در بر خواهد داشت.
فابیوس اضافه کرد: «این توافق اجازه می‌دهد که روابط دو کشور گسترش پیدا کند و ما همکاری‌هایمان را یکبار دیگر از سر بگیریم که این همکاری در زمینه‌های مختلفی می‌تواند باشد.»
او هم‌چنین اعلام کرد که حامل دعوت رئیس جمهور فرانسه از حسن روحانی جهت برای سفر به پاریس در ماه نوامبر است. وزیر خارجه فرانسه دومین مقام دولتی اروپایی است که به دنبال توافق جامع اتمی ایران و ۵+۱ به ایران سفر می‌کند. پیش‌تر، یک هیات بلندپایه آلمانی و در راس آن زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد آلمان به ایران سفر کرده بود.
وزیر خارجه فرانسه گفت که امیدوار است شاهد ازسرگیری دوباره روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور باشد و در صورت برداشته شدن تحریم‌ها و تمایل ایران، همکاری‌هاا در زمینه‌های مختلف با شرکت‌های فرانسوی گسترش یابند.
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز در دیدار با لوران فابیوس گفت ایران علاوه بر توسعه مناسبات اقتصادی به دنبال توسعه روابط فرهنگی، علمی، تکنولوژیکی، دانشگاهی و گردشگری نیز هست.