16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

اعدام دست‌کم هفت زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج

صبح روز چهارشنبه 25 فروردین دست‌کم هفت زندانی محکوم به قصاص در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شدند و از سرنوشت یک زندانی دیگر نیز اطلاعی در دست نیست.
به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانیان روز دوشنبه 23 فروردین جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر منتقل شده بودند.
نام این زندانیان عیاد محمدی، محمد زارعی، مهدی حق‌شناس، جواد صادقی، مصطفی اجلالی، محمدجواد مظفری، حسین معین‌فر (معینی) عنوان شده است.
بنا به این گزارش، مهدی کاهه از زندانیانی که روز دوشنبه برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده بود با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت اما از سرنوشت یک زندانی دیگر به نام حمزه دولت‌آبادی اطلاعی در دست نیست.
سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود درباره وضعیت و شمار اعدام‌ها در جهان که روز چهارشنبه ششم آوریل / 18 فروردین منتشر شد اعلام کرد که ایران در سال گذشته میلادی دست‌کم 977 نفر را اعدام کرده است که مقایسه این تعداد با شمار اعدام‌شدگان سال 2014 (بیش از 743 نفر)، نشان می‌دهد شمار اعدام‌ها در این کشور بیش از 31 درصد افزایش یافته است.
بر اساس گزارش عفو بین‌الملل پنج کشور چین، ایران، پاکستان، عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار اعدام‌ها را در سال 2015 داشته‌اند.

Leave a comment