اعلام جرم آمریکا علیه هفت ایرانی به اتهام دست داشتن در حملات سایبری

ایالات متحده روز پنجشنبه پنجم اسفند، علیه هفت ایرانی به اتهام مشارکت در حملات سایبری سال‌های 2011 تا 2013علیه چند بانک آمریکایی و یک سد در نیویورک اعلام جرم کرد.
لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا، در یک کنفرانس خبری گفت که خرابکاری این هفت ایرانی دهها میلیون دلار خسارت به بانک‌ها و یک سد در نیویورک وارد کرده است.
او گفت که حمله به این سد می‌توانست خطری آشکار و فوری برای آمریکایی‌ها در پی داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، اعلام جرم وزارت دادگستری در نشست خبری آن در واشینگتن یکی از اعلام جرم‌های سطح بالا علیه شهروندان یک کشور خارجی به اتهام حملات سایبری است.
خانم لینچ گفت: «این حملات، بیرحمانه، سیستماتیک و گسترده بوده است. آنها اقتصاد و توانایی ما برای رقابت عادلانه در بازار جهانی را تهدید کرده‌اند که هر دو مورد ارتباط مستقیمی با امنیت ملی ما دارد».
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از هکرها متهم شده که بارها توانسته است کنترل سیستم سد کوچک «بومان» که در 20 مایلی شمال شهر نیویورک است را در اختیار بگیرد. وی با هک سیستم این سد قادر بوده که به اطلاعات لازم درباره نحوه کار آن از جمله سطح آب، درجه و میزان خروجی آب دسترسی داشته باشد.
این گزارش می‌افزاید هکر سد بومان می‌توانسته که سطح آب و میزان خروج آن از دریچه سد را کنترل کند ولی در زمان این حمله، ارتباط دریچه با سیستم قطع شده بود.
این هفت ایرانی برای شرکت‌هایی کامپیوتری کار می‌کردند که با حکومت جمهوری اسلامی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبط بوده‌اند.
خبرگزاری فارس در گزارشی اسامی این هکرها را فاش کرده است که عبارتند از: احمد فتحی 37 ساله، حمید فیروزی 34 ساله، امین شکوهی 25 ساله، صادق احمدزادگان 23 ساله، امید غفاری نیا 25 ساله، سینا کی‌سر 25 ساله و نادر سعیدی 26 ساله.
هکرهای متهم هیچ یک در خاک آمریکا حضور ندارند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *