16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌ها ؛ عبور ایران از سد هند با چهار گل/ تثبیت صدرنشینی شاگردان کی‌روش

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر هند صعود خود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی را قطعی کرد. این پیروزی در شرایطی رقم خورد که تیم ملی اکثر نفرات اصلی و ستاره خود را در اختیار نداشت.
به گزارش ستون ورزشی عصرامروز ، در ادامه مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات از ساعت 19 روز پنجشنبه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی هند بود که این دیدار با برتری 4 بر صفر میزبان به پایان رسید. احسان حاجی صفی(32 و 65 پنالتی) و سردار آزمون(61)، علیرضا جهانبخش(78) برای ایران گل زدند. وحید امیری و سردار آزمون از داور این دیدار کارت زرد گرفتند.
تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب محمدرشید مظاهری، احسان حاج‌صفی(کاپیتان)، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی(68 داریوش شجاعیان)، وحید امیری، پژمان منتظری(83 سیدجلال حسینی)، سعید عزت‌اللهی، رامین رضاییان، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی(66 کریم انصاریفرد) و سردار آزمون به میدان رفت.
در این دیدار که به قضاوت تیم ملی فوتبال ایران «وو مین تری» از ویتنام و در حضور 22 هزار تماشاگر برگزار شد ملی پوشان کشورمان حملات پرتعدادی را روی دروازه حریف پی ریزی کردند و در چند موقعیت خوب می توانستند دروازه مهمان را باز کنند اما دفاع پرتعداد هند این اجازه را به آنها نداد.
در نیمه اول هندی ها نتوانستند خود را به دروازه ایران نزدیک کنند اما در مقابل شاگردان کی روش بارها در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شدند. اوج حملات ایران از دقیقه 30 شروع شد که چند رفت و برگشت و کرنر خطرناک در نهایت منجر به گل شد.
در دقیقه 32 این دیدار پس از آنکه ضربه سر سردار آزمون به تیر افقی دروازه برخورد کرد، توپ در برگشت به جهانبخش رسید و او در حرکت به سمت دروازه حریف درون محوطه جریمه با خطای مدافع هند متوقف شد که داور ویتنامی اعلام ضربه پنالتی کرد. این ضربه را احسان حاجی صفی کاپیتان ایران به گل تبدیل کرد.
هندی ها در قیقه 43 تنها موقعیت خود را روی دروازه ایران ایجاد کردند که ضربه ایستگاهی از جناح راست این تیم را مدافع تیم ملی برگرداندند و تبدیل به یک ضد حمله کردند اما در خط حمله کم دقتی مهاجمان ایران اجازه نداد از این موقعیت استفاده شود.
نیمه دوم شرایط تیم ملی ایران بهتر شد و هر چند مثل نیمه اول کرنرهای پرتعدادی زد اما در استفاده از موقعیت ها ملی پوشان بهتر عمل کردند. سردار آزمون در دقیقه 61 روی ضربه کرنری که حاجی صفی ارسال کرده بود دروازه هند را برای بار دوم باز کرد. حاجی صفی در دقیقه 65 از روی نقطه پنالتی دومین گل خودش و سومین گل ایران را به ثمر رساند.
در ادامه بازی داریوش شجاعیان با یک پاس بلند دقیق علیرضا جهانبخش را در موقعیت حرکت به سمت دروازه هند قرار داد که این بازیکن نیز با نفوذ به محوطه جریمه و ضربه ای دقیق برای چهارمین بار دروازه هند را در دقیقه 78باز کرد.
در دقایق پایانی این دیدار کی روش با هدف رکورد زدن سیدجلال حسینی این بازیکن را به میدان فرستاد تا مدافع میانی تیم ملی به باشگاه صدتایی های تاریخ فوتبال ایران بپیوندد. حسینی در طول این مدت هفت گل برای تیم ایران زده است.
تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی 17 امتیازی شد و در صدر جدول رده بندی گروه چهارم مقدماتی جام جهانی ماند و صعودش به مرحله بعد را قطعی کرد.

Leave a comment