16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

قاسم رضایی نایب قهرمان کشتی فرنگی جهان شد

در روز نخست از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، قاسم رضایی نماینده وزن 98 کیلوگرم ایران ضمن کسب سهمیه المپیک به مدال نقره دست یافت.
این مسابقات در لاس وگاس برگزار می‌شود و قاسم رضایی با شکست مقابل آرتور آلکسیانیان از ارمنستان روی سکوی دوم ایستاد.
رضایی که قهرمان المپیک لندن است، پارسال با شکست مقابل همین فرنگی‌کار به عنوان سوم رسیده بود. او یک نشان برنز هم از مسابقات جهانی 2007 باکو را در کارنامه دارد.
قاسم رضایی در اولین مصاف خود اسلام ماگومدف از روسیه را از پیش رو برداشت. ماگومدوف دارنده دو نشان طلای جوانان جهان و قهرمان نخستین دوره بازی‌های اروپایی است.
احد پازاج سرمربی ایران درباره این مسابقه گفت: «به خوبی ماگومدف را آنالیز کرده بودیم و رضایی با شناخت کامل مقابل حریف قدرتمند خود به روی تشک رفت و بسیار فنی کشتی گرفت.»
رضایی سپس کابررا از کوبا قهرمان پان آمریکن را مغلوب کرد. فرنگی‌کار آملی در مرحله یک‌چهارم نهایی، چنک ایلدیم از ترکیه را شکست داد و در نیمه نهایی نیز الیس گوری (بلغارستان) قهرمان سال 2011 جهان را از پیش رو برداشت.
سعید عبدولی در 75 کیلوگرم ابتدا حریف ازبکستانی را در کمتر از سه دقیقه مغلوب کرد. پاسکال آیشل از آلمان و زوراب داتوناشویلی از گرجستان نیز به نماینده ایران باختند.
او سپس مقابل مارک مادسن از دانمارک با نتیجه ۲-۲ مغلوب شد تا طلسم ناکامی فرنگی‌کاران ایرانی در برابر مادسن تداوم یابد. مربیان ایران به نحوه قضاوت داور ایتالیایی در وقت اول مسابقه اعتراض داشتند.
عبدولی در مسابقه رده‌بندی مغلوب اندی بیسک از آمریکا شد تا به مقام پنجم بسنده کند. نتیجه‌ای که باعث شد او نیز مانند قاسم رضایی موفق به کسب سهمیه المپیک شود.
مهدی زیدوند در 66 کیلوگرم کشورمان مقابل ایشتوان لوای از اسلواکی شکست خورد و با همین مسابقه از دور رقابت‌ها کنار رفت.