16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

حداد عادل: مدعیان پیروزی در انتخابات مجلس فتنه‌گران 88 هستند

سخنگوی «ائتلاف‌ اصولگرایان» ضمن رد پیروزی «قاطع» اصلاح‌طلبان در مرحله اول انتخابات مجلس گفت که مدعیان پیروزی در انتخابات مجلس دهم، همان فتنه‌گران انتخابات ریاست جمهوری سال 88 هستند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حداد عادل، روز دوشنبه ششم اردیبهشت، اعلام کرد که مدعیان پیروزی در انتخابات مجلس «همان کسانی هستند که در انتخابات سال 88 پا روی قانون گذاشته و عده‌ای را به تخریب اماکن عمومی دعوت و تشویق کردند».
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: «عده‌ای به‌گونه‌ای وانمود می‌کنند که انگار در انتخابات هفتم اسفند اصلاح‌طلبان پیروزی قاطعی داشتند … ما باید تأکید کنیم ایران فقط تهران نیست و در تهران نیز با تفاوتی جزئی به پیروزی رسیدند».
آقای حداد عادل پیش از این نیز گفته بود که «پیش‌بینی می‌کنم در دور دوم انتخابات هم پیروزی از آن اصولگرایان باشد».
با این حال به گفته حسین مرعشی، عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، از میان 218 نامزدی که در مرحله اول به مجلس راه یافته‌اند، 124 نفر یعنی 57 درصد، از ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند، 71 کرسی در اختیاراصولگرایان است و 23 نفر مستقل هستند.
اتهامات مطرح شده از سوی آقای حداد عادل به معترضان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 مبنی بر «تخریب اماکن عمومی» در حالی است که معترضان به این انتخابات این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.
پیشتر تعدادی از نمایندگان مجلس پیش از این اعلام کرده بودند که براساس گزارش کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره حمله به کوی دانشگاه تهران و مجتمع سبحان در سال 88، نیروهای معروف به لباس شخصی و بسیج ضمن حمله به کوی دانشگاه تهران به تعدادی از خودروهای مردم در مجتمع سبحان آسیب های زیادی وارد کرده بودند.
در همین حال فیلم‌هایی از تخریب اموال عمومی در سال 88، توسط مأموران نیروی انتظامی منتشر شده است.
سخنان آقای حداد عادل در شرایطی بیان شده که محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان، روز یکشنبه توصیه کرد که «رقیب از نتیجه انتخابات تهران عبرت بگیرد و به دنبال اتهام‌زنی نباشد».

Leave a comment