16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

همراهی دن کیلدی با خانواده حکمتی برای بازگرداندن امیر به آمریکا

دن کیلدی عضو مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه دربیانیه‌ای اعلام کرد که در سفر خانواده امیر حکمتی به اروپا برای بازگرداندن او به خانه، آنها را همراهی خواهد کرد. امیر حکمتی شهروند آمریکایی ایرانی تبار روز گذشته از زندان ایران آزاد شد.
روز شنبه و ساعاتی پیش از انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در تایید انجام تعهدات ایران در توافق جامع اتمی و سپس اعلام رسمی این توافق توسط ایران و قدرت‌های جهانی، ایران اعلام کرد که پنج زندانی آمریکایی را آزاد می‌کند.
دن کیلدی نماینده ایالت میشیگان، محل زندگی خانواده آقای حکمتی، در این بیانیه ضمن ابراز شادمانی از آزادی امیر حکمتی پس از حدود چهار سال و نیم حبس، گفت “ما به سختی تلاش کردیم تا شاهد چنین روزی باشیم. من بی‌نهایت از همه سپاسگزارم؛ از جمله همکارانم، که تلاش خستگی‌ناپذیری را برای آزادی امیر متحمل شدند.”
وی همچنین از تلاش‌های باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده، جان کری وزیر خارجه و سایر اعضای دولت قدردانی کرد و گفت از این که آنها هرگز دست از تلاش برای آزادی امیر و سایر آمریکایی‌های دربند در ایران برنداشتند، سپاسگزارم.
امیر میرزایی حکمتی تفنگدار پیشین ایالات متحده که در سال 1390برای دیدار با خانواده به ایران سفر کرد و بازداشت شد، ابتدا به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شد، اما حکم او بعدا به 10 سال زندان کاهش یافت.

Leave a comment