16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

رفسنجانی: هرچه بود تمام شد

هاشمی رفسنجانی در نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت، هر چه بود و هر چه شد تمام شد و اینک دوران تلاش برای ساختن کشور است. با قطعی شدن ورود پنج زن به پارلمان، احتمال حضور 12 تا 18 نماینده زن در مجلس دهم بالاست.
نتایج مقدماتی مجلس خبرگان در تهران بیانگر تفوق رفسنجانی و روحانی است. محمدتقی مصباح، احمد جنتی و محمد یزدی جزء منتخیین هستند اما هر یک در این لیست شانزده نفری در رده‌ای قرار گرفته‌اند: جنتی نفر دهم، یزدی نفر دوازدهم و مصباح نفر شانزدهم شده‌اند. رسانه‌های نزدیک به محافل امنیتی و نظامی در به روز رسانی آخرین شمارش انتخابات مجلس، پیوسته از تفوق اصولگرایان می‌نویسند.
پیام حسن روحانی به مردم
حسن روحانی، شامگاه شنبه هشتم اسفند در پیامی خطاب به مردم گفت: «نتیجه انتخابات هر چه باشد، جمهوری اسلامی ایران بلند آوازه‌تر شده است، نظام و رهبری و ملت پیروز شده‌اند.»
رئیس جمهوری ایران در این پیام با اشاره به پایان رقابت‌ها عنوان کرد: «وقت آن است که با همدلی و هم‌‌زبانی ملت و دولت راهی تازه بگشاییم و به اتکاء توان داخلی و استفاده از فرصت‌های خارجی، فصلی نو در رشد و شکوفایی اقتصاد ملی بگشاییم.»
قطعیت حضور 104 نماینده مجلس
تسنیم در ساعت 19 به وقت ایران نوشت: «حضور 104نماینده در مجلس دهم قطعی است که تا این لحظه 60درصد اصولگرا، 25درصد اصلاح‌طلب و 15درصد اعتدالگرا-مستقل هستند.» خبرگزاری فارس نیز نوشت، شمارش آرای بیش از 40هزار صندوق رای، بیانگر آن است که قریب 60درصد راه‌یافتگان قطعی به پارلمان اصولگرا هستند. فارس با تفکیک نیروهای اصلاح‌طلب و اعتدالی از یکدیگر و افزودن نامزدهای “مستقل” به صف اصولگرایان چنین آماری به دست داده است.
رفسنجانی: به هماهنگی نیاز داریم
هاشمی رفسنجانی در آخرین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت به هماهنگی مثال‌زدنی نیاز داریم که این انتخابات طلیعه و مقدمه آن بود: «چون هر چه بود و هر چه شد، تمام شد و نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود زیرا دوران پس از انتخابات دوران تلاش برای ساختن کشور است.»
رفسنجانی حضور 32 میلیون نفری و مشارکت بیش از 60درصدی را سرمایه ارزشمندی برای نظام خواند.

Leave a comment