16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هوای تهران ‘برای همه افراد’ ناسالم اعلام شد

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش سازمان حفاظت از محیط زیست ایران اعلام کرده که شاخص‌ آلاینده‌ها در تهران افزایش یافته و هوای این شهر “برای همه افراد ناسالم است.”
آقای رستگاری امروز هشتم دی ماه (29 دسامبر) به خبرگزاری تسنیم گفته است که شاخص‌ آلودگی نسبت به روز پیش بیشتر شده و عدد 157 را نشان می‌دهد که وضعیت قرمز است.
با این که امروز در ایران تعطیلی عمومی بوده اما بر اساس گزارش‌ها این تعطیلی اثر قابل توجهی در کاهش آلاینده‌ها در تهران نداشته است.
مهمترین آلاینده در هوای تهران همچنان ذرات معلق است که در روزهایی مثل امروز تقریبا “700 درصد بیشتر از استاندارد” سازمان بهداشت جهانی است.
معاون سازمان حفاظت از محیط زیست گفته است که افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ دلیل پدیده وارونگی هواست که بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا عصر فردا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
با ادامه آلودگی هوا در پایتخت ایران فرمانداری تهران اعلام کرده است که مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک در استان تهران به جز شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس روز چهارشنبه 9دی ماه تعطیل خواهد بود.
آلودگی شدید هوا در تهران وارد سومین هفته خود شده است و 107 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خواهان اقدام برای “نجات جان مردم در برابر آلودگی هوا” شده‌‌اند.

Leave a comment