16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جو بایدن: قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را ندارم

جوزف بایدن معاون رئیس جمهوری دمکرات ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری آینده را ندارد، و بدین ترتیب به ماه‌ها گمانه زنی درباره احتمال حضورش در کنار دیگر داوطلبان حزب دموکرات پایان داد.
وی در سخنانی در حضور خبرنگاران در کاخ سفید، ضمن بیان این مطلب گفت “با این که قصد نامزد شدن در انتخابات را ندارم، اما با تمام وجود و با صدای بلند درباره این که به عنوان یک حزب در چه جایگاهی قرار داریم و به عنوان یک ملت به کجا باید برسیم، سخن خواهم گفت.”
تصمیم امروز این عضو کهنه‌کار حزب دمکرات، عرصه را برای سایر داوطلبان نامزدی انتخابات از حزب دمکرات بازتر می‌کند؛ از جمله هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا که طبق آخرین نظرسنجی‌ها از سایر رقبا جلوتر است، و برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت که پس از او در جایگاه دوم قرار دارد.
جوزف بایدن متولد نوامبر 1942 میلادی (1321 خورشیدی) در ایالت پنسیلوانیا است و علاوه بر تحصیل در رشته‌های تاریخ و علوم سیاسی، دارای دکترای حقوق نیز هست.
وی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 میلادی از حزب دمکرات بود و با پیشتازی باراک اوباما به عنوان نامزد اصلی حزب در انتخابات، فعالیت‌های خود را به عنوان زوج انتخاباتی او ادامه داد.
باراک اوباما پس از پیروزی در انتخاب، جو بایدن را به عنوان معاون خود برگزید.

Leave a comment