16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مصاحبه با شان پن ‘به دستگیری مشهورترین قاچاقچی مکزیک کمک کرده است’

مقام‌های دولت مکزیک می‌گویند که مصاحبه‌ای که خواکین گوزمن (ال‌چاپو)، رئیس بزرگترین کارتل مواد مخدر مکزیک، بعد از فرار از زندان با شان پن، ستاره هالیوود کرده به دستگیری مجدد این قاچاقچی کمک کرده است.
شان پن در ماه اکتبر (حدود سه ماه پیش) در نقطه‌ای دورافتاده در جنگل‌های مکزیک با خواکین گوزمن معروف به ال‌چاپو دیدار و مصاحبه کرد. این مصاحبه در شماره اخیر مجله رولینگ استون با عکس این دو نفر منتشر شده است.
گفته می‌شود مقام‌های دولت مکزیک موقعیت شان پن را در حال حرکت به سوی محل مصاحبه ردگیری کرده‌اند و اطلاعات حاصل از این ردگیری در دستگیری ال‌چاپو نقش داشته است.
ال‌پاچو در مصاحبه‌اش با شان پن خود را بزرگ‌ترین تامین‌کننده مواد مخدر غیر قانونی در جهان معرفی کرده و گفته ناوگانی از هواپیما و زیردریایی دارد.
او که تا کنون دو بار از زندان فرار کرده، روز جمعه 8 ژانویه باردیگر در مکزیک دستگیر شد.
ال‌چاپو آخرین بار شش ماه پیش از طریق تونلی که در حمام زندان حفر شده بود از یک زندان فوق امنیتی در مکزیک فرار کرد.
گومز آرلی، دادستان مکزیک گفته است که ال‌چاپو در پی آن بوده که فیلمی از داستان زندگی‌اش ساخته شود و به همین دلیل با چند تهیه‌کننده و بازیگر ارتباط برقرار کرده است.
گفته می‌شود مصاحبه او با شان پن از طریق کیت دل کاستیو، هنرپیشه‌ زن مکزیکی میسر شده است.
ال‌چاپوی ۵۸ ساله در این مصاحبه مسئولیت نقش داشتن در اعتیاد به مواد مخدر را رد کرده و گفته است: “اگر روزی من نباشم [مصرف مواد] به هیچ وجه کاهش نخواهد یافت”.
شان پن، بازیگر سینما و ستاره هالیوود گفته به این دلیل با ال‌چاپو مصاحبه کرده که “آمریکایی‌ها به عنوان مصرف کننده، در تجارت مواد مخدر و خشونت حاصل از آن همدست هستند”.
دادستانی مکزیک اعلام کرده است که روند استرداد ال‌چاپو به آمریکا، بنا بر درخواست قبلی این کشور، آغاز شده است.
تا کنون چندین دادگاه در آمریکا برای این قاچاقچی مکزیکی حکم جلب صادر کرده‌اند.

Leave a comment