16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مشاور فرمانده سپاه: مشکل ایران کمبود مسجد و روحانی است

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته در کشور دو مشکل عمده وجود دارد: یکی کمبود مسجد و دیگری کمبود روحانی. به گفته او 60 هزار مسجد شیعیان و 10 هزار مسجد اهل سنت در ایران وجود دارد.
به گفته او از میان این 60 هزار مسجد شیعی تنها سه هزار مسجد “مورد تایید نظام” هستند چرا که در آنها نماز جماعت صبح و دیگر نمازهای جماعت با حضور 90 درصد اهالی منطقه برگزار می‌شود.
مشاور فرمانده سپاه همچنین گفته 40 درصد از مساجد ایران روحانی ندارند و بعضی از مساجد هم فقط در ماه‌های محرم، صفر و رمضان دائر هستند.
سردار حزنی با تاکید بر اینکه تا کنون 64 پروژه مسجدسازی در قم انجام شده، گفت: “استان قم در بحث مساجد خیلی غریب است”.
این فرمانده سپاه پیشتر نیز در زمینه تبلیغ برای ساخت مساجد فعالیت کرده بود. بهار سال گذشته بود که سردار حزنی اعلام کرد 7700 مسجد در ایران در حال ساخت است و سپاه برای احداث هر مسجد بین 10 تا 25 میلیون تومان هزینه می‌کند.
در مراسم افتتاحیه مسجدی در شهر قم، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در سخنانی گفته است: «در کشور جمهوری اسلامی ایران، دو مشکل عمده وجود دارد، یکی کمبود مسجد و دیگری کمبود روحانی است».
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار ضیاءالدین حزنی اظهار داشته که “قبل از انقلاب ایران با کمک مساجد بود که شاه شکست خورد و در زمان جنگ با عراق هم این مساجد بودند که باعث شکست صدام و حامیانش شدند”.
این سردار سپاه افزوده که پس از انقلاب اسلامی، در ایران به حد کافی مسجد ساخته نشد و در حال حاضر تنها 60هزار مسجد شیعیان و 10 هزار مسجد اهل سنت در ایران وجود دارد