16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

ذوب‌آهن با پیروزی بر سپاهان به فینال جام‌حذفی رسید

ذوب‌آهن اصفهان، مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران، با پیروزی مقابل همشهری‌اش سپاهان به فینال جام حذفی رسید.
از بازی‌های مرحله نیمه نهایی جام حذفی، ذوب آهن و سپاهان در وقت‌های معمول به تساوی یک بر یک رضایت دادند. دو تیم در وقت‌های اضافه هم یک گل زدند تا کار به ضربات پنالتی بکشد. در ضربات پنالتی شاگردان یحیی گل محمدی با نتیجه چهار بر یک حریف را شکست دادند تا برای دومین سال پیاپی راهی فینال شوند.
در این بازی برای ذوب‌ آهن مرتضی تبریزی در دقیقه ۲ و محمدرضا حسینی در دقیقه ۱۱۱ و برای سپاهان وریا غفوری در دقایق ۵۲ و ۱۲۴ گل زدند. سپاهان از دقیقه ۸۲ این بازی با اخراج میلاد سرلک ۱۰ نفره بازی را دنبال می کرد.
در ضربات پنالتی برای ذوب‌آهن، مهدی رجب زاده، کاوه رضایی، مسعود حسن زاده، قاسم حدادی‌فر دروازه حریف را باز کردند و برای سپاهان هم به جز وریا غفوری که ضربه خود را وارد دروازه کرد، هادی عقیلی و علی کریمی پنالتی خود را خراب کردند.
یحیی گل‌محمدی سرمربی ذوب‌آهن پس از بازی گفت: “در بازی نیم فصل اول مقابل سپاهان شوت علی کریمی تبدیل به گل شد و سپاهان موقعیت‌های زیادی نداشت، اما در این بازی با اینکه سپاهان ۱۰ نفره شد با آوردن جوان‌های خوب و دونده، توانست راه‌های نفوذ را برای ما سد کند. ما مقابل پرسپولیس هم چنین شرایطی داشتیم ولی راحت‌تر به تیم پرسپولیس فشار می‌آوردیم. سپاهان خوب دفاع کرد و خطرناک ظاهر شد، اما اراده بردن در تیم ما بود و قبل از بازی به تیمم گفتم که خودشان را در خرمشهر تصور کنند. زیرا فینال بازی‌ها در آنجا برگزار می‌شود”.
ایگور استیماچ سرمربی سپاهان هم پس از بازی گفت: “مقابل ذوب آهن خوب بازی کردیم و در جریان بازی دو بار از تیم حریف عقب افتادیم که خوشبختانه و با تلاش بازیکنان تیم به بازی برگشتیم و نتیجه را به تساوی کشاندیم. سپاهان در این بازی ویژگی‌های خوب زیادی از خود نشان داد. با یک بازیکن کمتر هر کاری انجام دادیم تا بتوانیم پیروز میدان باشیم و توانستیم بازی را به خوبی کنترل کنیم”.
دیگر بازی جام حذفی را فردا استقلال و نفت تهران برگزار می‌کنند و برنده این تیم در نیمه نهایی با تراکتورسازی بازی خواهد کرد.

Leave a comment