16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

یک هواپیمای مسافربری اندونزی با 54 سرنشین سقوط کرد

یک هواپیمای مسافربری با 54 سرنشین که روز یک‌شنبه 25 مرداد در شرق اندونزی با هوای بد مواجه شد از صفحه رادارها محو شد و ساعاتی بعد خبر سقوط آن منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز و به نقل از یک مقام وزارت ترابری اندونزی، بقایای این هواپیمای سقوط‌کرده که طی روز یک‌شنبه از آن به عنوان «هواپیمای گم‌شده» یاد می‌شد در ساعات پایانی این روز در شهرستان «اوکتابه» پاپوآ در اندونزی یافت شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این هواپیما که مالک آن شرکت «تریگانا ایر» اندونزی است پس از پرواز از شهر جایاپورا، مرکز استان پاپوآی اندونزی، کمی پیش از ساعت سه بعد از ظهر به وقت محلی تماس خود با کنترل مراقبت را از دست داد.
بنا بر گزارش‌ها، این هواپیمای دوموتوره حامل 44مسافر بزرگسال، پنج کودک، و پنج تن خدمه پرواز بود.
این هواپیما راهی «اوکسیبیل»، شهرکی کوهستانی در استان پاپوآی اندونزی، بود و این پرواز قرار بود 45 دقیقه به طول بینجامد.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، این هواپیما 10 دقیقه پیش از آن‌که قرار بود به مقصد برسد تماسی با برج مراقبت داشت اما نیم ساعت پس از آن هنوز خبری از این هواپیما در دست نبود.
مقام‌های اندونزیایی خبر می‌دهند که هم‌اینک وضعیت آب‌وهوایی در منطقه «بسیار بد، و هوا، تاریک و ابری» است و این باعث دشوار شدن عملیات جستجو شده‌است.
رئیس آژانس ملی امداد و نجات اندونزی خبر می‌دهد که به هنگام نزدیک شدن این هواپیما به «اوکسیبیل» هوای این منطقه مه‌آلود و همراه با باد و باران شدید بوده‌است.
روز چهارشنبه یک هواپیمای سسنا شرکت «کومالا ایر» اندونزی نیز در پاپوآ دچار سانحه شد و بر اثر سقوط آن یک نفر کشته و پنج تن دیگر به شدت زخمی شدند.
در ماه‌های اخیر منطقه اندونزی و مالزی شاهد وقوع چندین سانحه هوایی و ناپدید شدن هواپیماها بوده که از آن‌جمله سانحه نهم تیرماه است که طی آن بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای باری ارتش اندونزی بر یک منطقه مسکونی در یکی از شهرهای بزرگ این کشور، دست‌کم 116 تن کشته شدند.
اخرین خبر در این رابطه آنکه وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرده است گزارش هایی را دریافت کرده اند که حاکی از پیدا شدن لاشه هواپیمای مسافربری این کشور است.
روستائیان منطقه ای کوهستانی در «پاپوآ» از مشاهده لاشه هواپیما خبرداده اند.