16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

یک هشتم نهایی جام حذفی؛ صعود استقلال با پیروزی برابر فولاد

تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر فولاد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی صعود کرد تا در این مرحله به مصاف نفت تهران با هدایت علیرضا منصوریان برود.
به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال، تیم‌های استقلال و فولاد خوزستان در حضور تعداد کمی از هواداران فوتبال از ساعت 6 امروز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری 3 بر یک آبی پوشان به پایان رسید..
در همان ابتدای بازی و در دقیقه سوم بازی اسماعیل شریفات با استفاده از یک موقعیت پشت دفاع کند استقلال گل اول این دیدار را به ثمر رساند که البته در دقیقه 14 بازی با ضربه سر میثم مجیدی پاسخ داده شد.
استقلال در ادامه مجددا حنیف عمران زاده در دقیقه 19 گل دوم را هم به ثمر رساند تا دو بریک از حریف خود جلو بیافتد. استقلال و فولاد بعد از گل دوم استقلال تا پایان نیمه اول اتفاق خاصی را رقم نزدند و نهایتا نیمه اول این دیدار با همان نتیجه دو بر یک به سود استقلال به پایان رسید.
نیمه دوم این دیدار با احتیاط هر دو تیم شروع شد اما آرام آرام فولاد به دروازه استقلال نزدیک تر شد تا اینکه در دقیقه 60پرویز مظلومی شهباز زاده ای را که به دلیل کم گل زدن در دیدارهای اخیر استقلال از ترکیب فیکس خارج کرده بود به جای پروپئیچ به میدان آورد.
با افت کیفی این دیدار در ادامه هواداران استقلال به تشویق مهدی رحمتی و کری خوانی برای پرسپولیس پرداختند تا اینکه سرمربی فولاد دغاغله را در دقیقه 69 جانشین امیر حسین فشنگچی کرد که در این دقایق توپ‌های زیادی را لو می‌داد و سرمربی استقلال آرش برهانی را جانشین فرشید اسماعیلی در دقیقه 73 کرد.
پس از این تعویض ها استقلال تا حدودی از زیر فشار نسبی فولاد خارج شد و در دقیقه 76 بازی جابر انصاری توپ برگشتی امید ابراهیمی را با ضربه قیچی برگردان به تور دروازه فولاد رساند تا نتیجه 3 بریک شود.
در دقیقه ۸۳بازی مظلومی که به نظر می رسد از برد تیم خود مطمئن بود، به علیرضا رمضانی که سال گذشته بازی های خوبی برای استقلال انجام داده و مصدوم شده بود میدان داد.
در دقیقه ۸۶ بازی اسکوچیچ مسعود مطلق زااده را به جای اسماعیل شریفات به میدان فرستاد تا از توپ های مستقیم استفاده کند که البته راه به جایی نبرد
در دقیقه ۸۸ بازی خسرو حیدری و حسین ابراهیمی در محوطه جریمه استقلال زمین خوردند که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. با وجود عقب بودن تیم فولاد خوزستان، این استقلال بود که در دقایق پایانی باز هم به در وازه فولاد خوزستان فشار آورد و به دنبال گل چهارم بود که البته موفق نشد دروازه فولاد را باز کند.
در ثانیه های پایانی این فولاد خوزستان بود که حلقه محاصره را تنگ تر کرد اما این تلاش نتیجه ای در بر نداشت و نهایتا استقلال با نتیجه 3 بر یک فولاد خوزستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.