16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

داعش دو زن را در سوریه به اتهام جادوگری گردن زد

به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” در سوریه دو زن را گردن زده‌اند. این گروه تروریستی تا کنون حکم اعدام را در مورد زنان با سنگسار اجرا می‌کرد.
اپوزیسیون سوریه از قطع سر زنان غیرنظامی به دست شبه‌نظامیان تروریست “دولت اسلامی” (داعش) خبر داده است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که دو زن همراه با همسران خود متهم به جادوگری شده و از طریق قطع سر اعدام شده‌اند.
شبه‌نظامیان اسلام‌گرای افراطی در بخش‌هایی از سوریه و عراق اعلام خلافت کرده و با اعمال بیرحمانه خود در میان مردم این مناطق ایجاد رعب و وحشت می‌کنند. آن‌ها تا کنون چندین مرد را در سوریه، از جمله پیکارجویان گروه‌های رقیب و روزنامه‌نگاران را گردن زده‌اند. چندین زندانی زن نیز توسط داعش به اتهام “زنا” سنگسار شده‌اند.
به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، دو زن یاد شده در شهر “دیر الزور” واقع در شرق سوریه گردن زده شده‌اند. گفته می‌شود که پنج مرد نیز با دست و پا به دروازه شهر آویخته شده‌اند. نیروهای داعش از کودکان خواسته‌اند این مردان را ‌که به شدت درد می‌کشیده‌اند، مسخره کنند. اتهام مردان این بوده که در ماه رمضان روزه نگرفته و در ملاء عام غذا خورده بوده‌اند.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اطلاعات خود را از طریق شبکه‌ای متشکل از شهروندان، مبارزان و فعالان غیرنظامی در سوریه کسب می‌کند. اطلاعاتی که این سازمان منتشر می‌کند را به سختی می‌توان به وسیله منبعی مستقل بررسی کرد.