16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

سه قانونگذار جمهوریخواه آمریکا تقاضای سفر به ایران کردند

مایک پمپئو عضو جمهوریخواه کمیته منتخب دائمی اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا و دو تن دیگر از قانونگذاران جمهوریخواه این مجلس روز پنجشنبه شخصا با مراجعه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، تقاضای ویزای سفر به ایران را ارائه کردند.
قصد سفر به ایران را مایک پمپئو، لی زلدین و فرانک لو بیندو در بیاینه‌ای که در وبسایت آقای پمپئو منتشر شده است، با عنوان “مشاهده دموکراسی در عمل” و روند انتخابات پیش رو در ایران ذکر کرده‌اند.
این سه قانونگذار جمهوریخواه آمریکایی، در نامه‌ای به آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خواستار کمک آنها برای تسهیل روند صدور ویزا و انجام برنامه سفرشان شده‌اند.
لی زلدین عضو کمیته روابط خارجی مجلس گفت مردم آمریکا شایسته آن هستند که از واقعیت امروز ایران آگاه شوند و اگر آنطور که باراک اوباما رئیس جمهوری و جان کری وزیر خارجه ایالات متحده ادعا می‌کنند، ایران یک شریک واقعی در صلح است و رهبران ایران نباید از اعطای ویزا به ما واهمه‌ای داشته باشند.
سفر این سه قانونگذار شامل دیدار با آنچه “گروگان‌های آمریکایی‌” عنوان شده، بازدید از تاسیسات هسته‌ای، بروز رسانی در مورد آزمایش اخیر موشک بالیستیک در ایران، و جلسه دیدار و پرسش و پاسخ با سپاه پاسداران در مورد بازداشت 10 ملوان آمریکایی است