16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

آنگلا مرکل می خواهد ارکستر سمفونیک برلین را به تهران بفرستد

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان قصد دارد ارکستر سمفونیک برلین را در ماه اکتبر به تهران بفرستد. به گزارش یورونیوز، هم اینک روند درخواست ویزا برای رهبر و اعضای ارکستر آغاز شده است.
به گزارش صدای آمریکا، پیشتر گزارش شده بود در نشانه دیگری از تصمیم آلمان به بازسازی مناسبات سیاسی و اقتصادی با ایران، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده است در ماه اکتبر به تهران خواهد رفت.
فرانک والتر اشتاین مایر، روز دوشنبه گفت می خواهد اطلاعات دست اولی در مورد وضعیت ایران به دست آورد.
دیدار او در پی سفر سه روزه وزیر اقتصاد آلمان در ماه ژوئیه به ایران و در حالی صورت می گیرد که مناسبات بین تهران و غرب، چند هفته پس از توافق اتمی، همچنان رو به گرمی می رود.
سفر وزیر امور خارجه آلمان، نیرومند ترین نشانه علاقه بزرگترین اقتصاد اروپا به بازسازی مناسبات اقتصادی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران تلقی شده است.
در حالی که برخی، از جمله باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، توافق اتمی را فرصت عمده می بینند، تندروها در واشنگتن و تهران، و نیز اسرائیل با آن مخالف هستند.
اشتاین مایر گفت نگرانی های اسرائیل و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از توافق را می فهمد، اما تاکید کرد این معامله به معنای امنیت بیشتر برای خاورمیانه خواهد بود.
صادرات آلمان به ایران در نتیجه تحریم ها به شدت کاهش یافت، و موجب شد چین در سال 2007 جای آن را بعنوان فروشنده عمده کالا به ایران بگیرد.
سفر وزیر خارجه آلمان به ایران در حالی اعلام شد که فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا سفارت این کشور در تهران را رسما بازگشایی کرد

Leave a comment