16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

عربستان بیش از 400 “عضو داعش” را بازداشت کرد

مقامات عربستان سعودی می‌گویند که 431 نفر را به اتهام عضویت در یک سازمان وابسته به پیکارجویان دولت اسلامی (داعش) دستگیر کرده‌اند. این افراد متهم به انجام چند عملیات خونین علیه مساجد شیعیان عربستان هستند.
وزارت کشور عربستان سعودی روز شنبه 18 ژوئیه (27تیر) اعلام کرد که اعضای یک گروه پیکارجوی وابسته به شبه نظامیان داعش را دستگیر کرده است.
بر اساس اطلاعیه وزرات کشور عربستان 431 نفر از اعضای این سازمان بازداشت شده‌اند. اکثریت این افراد شهروند عربستان سعودی هستند اما در میان آنها شهروندان کشورهای یمن و سوریه نیز دیده می‌شوند.
این بیانیه تصریح می‌کند که این افراد در نظر داشتند که چندین علمیات “تروریستی” علیه مساجد شیعیان عربستان در جنوب شرقی این کشور انجام دهند. وزارت کشور عربستان می‌افزاید که چند حمله تروریستی این افراد در یک ماه گذشته خنثی شده است.
بنابر این گزارش، یک مسجد متعلق به نیروهای امنیتی در ریاض و مساجد شیعیان در شرق این کشور از جمله هدف‌های مورد نظر تروریست‌ها بوده است. این بیانیه بدون اشاره به جزئیات، از خنثی شدن عملیاتی علیه یک مکان دیپلماتیک نیز خبر می‌دهد.
در میان دستگیر شدگان 144 نفر متهم هستند که از طریق شبکه‌های مجازی به حمایت و تبلیغ اعتقادات پیکارجویان داعش و همچنین تلاش برای جذب نیرو، مبادرت کرده‌اند.
پیکارجویان دولت اسلامی شیعیان را مرتد می‌دانند و تاکنون چند عملیات تروریستی را در کشورهای کویت و عربستان سعودی علیه مساجد شیعیان انجام داده‌اند که در جریان آنها ده‌ها نفر کشته شده‌اند