16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

آتش زدن کامیون ایرانی ترکیه/ حمله دوباره به کامیون ایرانی در مرز بازرگان

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از حمله مجدد گروه ناشناس در شب گذشته به کاروان های کامیون های ترانزیتی در مرز ایران و ترکیه و در خاک ترکیه حبر داد و گفت: در این حمله یک دستگاه کامیون ایرانی به آتش کشیده شد، خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما بار و کامیون از بین رفت.
محمد جواد عطرچیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه این حملات در خاک یک کشور دیگر در حال وقوع است و ترکیه مسئول تامین امنیت جان و مال اتباع ایرانی و رانندگان کامیون ها و اتوبوس ها است، ادامه داد: دولت ایران مذاکراتی با مقامات کشور ترکیه درباره حملات اخیر داشته و دولت ترکیه را مسئول تامین امنیت جان و مال اتباع ایرانی و غیر ایرانی می دانیم .
وی افزود: معاون وزیر راه و شهرسازی با سفیر ترکیه در ایران در باره این موضوع مذاکراتی داشته اند و ما به دولت ترکیه اعلام کرده ایم که باید امنیت رانندگان ایرانی را حفظ کنند و غرامت رانندگانی را که در حوداث اخیر دچار خسارت مالی و جانی شده اند را بپردازد.
عطرچیان با اشاره به حمله شب گذشته گروه ناشناس به کامیون ایرانی،‌ اظهار کرد: این کامیون حامل بار از کشور گرجستان و در مسیر برگشت به ایران بود. پس از حمله شب گذشته مقامات ترکیه مرز را بستند اما مرز ایران همچنان باز است و کامیون ها می توانند وارد خاک ایران شوند.
مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید براینکه ما نمی توانیم مرز را ببندیم و بستن مرز تصمیمی است که باید توسط مقامات شورای امنیت ملی گرفته شود ،‌ گفت: به‌‌ رانندگان ایرانی اعم از رانندگان اتوبوسی و کامیون ها اطلاع داده ایم که خاک ترکیه به خصوص شرق و جنوب این کشور نا امن و ریسک جا به جایی کالا بسیار زیاد است.
وی ادامه داد: به رانندگان از ناامنی خاک ترکیه هشدار داده ایم و همچنین توصیه هایی کرده ایم که از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند و حتی المقدور سفر هوایی به ترکیه داشته باشند .