16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

آیت‌الله دستغیب خواستار عذرخواهی حکومت ایران از مردم شد

آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، عضو مجلس خبرگان، با انتقاد از قوه قضاییه ایران و نهادهایی مانند شورای نگهبان و سپاه پاسداران، خواستار عذرخواهی این نهادها از مردم به خاطر رفتارشان در قبال میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد.
بیانیه آقای دستغیب در این باره روز سه‌شنبه، 15 دی در وبسایت کلمه، رسانه نزدیک به میرحسین موسوی منتشر شده است که در آن شورای نگهبان و قوه قضاییه را به عدم استقلال و سپاه پاسداران را به بی‌توجهی به حقوق مردم متهم می‌کند.
وی در بخشی از این بیانیه می‌نویسد: «مردم به طور قطع یکی از چهره‌های محبوب و صادق و نافع را در این زمان آقای مهندس میرحسین موسوی می‌دانند چون از سابقه او و دیانت او و سیاست او و صداقت او به خوبی آگاه هستند. چطور می‌توان او را از قلوب مؤمنین و متدینین و حق جویان و آزاده خواهان بیرون کرد؟ آیا با چهار تا شعار صدا وسیمای مامور و سپاه بی‌توجّه به حقوق مردم و قوّه قضائیه غیرمستقل و مجلس آن‌چنانی… می‌توان آنها [میرحسین موسوی و مهدی کروبی] را از دل‌ها بیرون کرد؟»
در این میان آیت‌الله علی محمد دستغیب از ابتدای اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 88 حامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی بوده و به دفعات خواستار آزادی زندانیان جنبش سبز و رفع حصر از این دو چهره شده است.
آقای دستغیب در بیانیه روز سه‌شنبه‌اش نیز با انتقاد از حملات نهادهای حکومتی علیه موسوی و کروبی خطاب به این نهادها می‌نویسد: «باید از این حرکات بی‌مدرک دست برداشت و از خداوند تقاضای عفو و از ملّت عزیز ایران عذر خواهی و به دامن مردم فهیم و خداجو… بازگردید و از تاریخ پند بگیرید».
وی در ادامه این بیانیه اضافه می‌کند: «آیا تمام گرفتاری ملّت از همین بی‌توجّهی شورای نگهبان و قوّه قضائیه تابع و غیر مستقل نیست؟ از همین نظارت استصوابی نیست؟ از همین افراد غیرمطمئن و به فرموده امام [آیت‌الله خمینی] انجمن حجّتیه‌ای که جز در فکر ضربه زدن به نظام مقدّس جمهوری اسلامی نیستند نیست؟ این نظام به چه فکر می‌کند؟… با این روش، سپاه و قوّه قضائیه و شورای نگهبان و … از محسنین یا ابرار یا صابرین هستند؟ مردم به چه چیز دل خوش کنند به دروغ و تهمت و ناسزا! »
آیت‌الله دستغیب در نهایت عنوان می‌کند که باید دادگاه صالحه‌ای تشکیل شود «تا معلوم گردد چه کسانی خادم و چه کسانی خائن هستند».
علی محمد دستغیب علی‌رغم انتقادات خود از حکومت ایران برای نامزدی در پنجمین دوره مجلس خبرگان نیز ثبت‌نام کرده است.

Leave a comment