16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

بیش از 200 زائر اربعین، در عراق دستگیر و به ایران بازگردانده شدند

خبرگزاری تسنیم می‌گوید 200 تا 300 ایرانی که برای شرکت در مراسم اربعین به عراق رفته بودند، به خاطر نداشتن ویزا دستگیر و به ایران بازگردانده شدند.
سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران، گفته است: “افرادی که بدون ویزا وارد خاک عراق شده بودند، دستگیر و توسط دولت عراق به ایران بازگردانده شدند که تعداد این افراد 200 الی 300ن فر است.”
علی نجات سلیمانی، مدیر کل انتظامی سیاسی استانداری ایلام هم خبر داده است 200 شهروند افغان که می‌خواستند از مرز مهران به عراق بروند به خاطر نداشتن ویزا بازگردانده شدند.
به گفته رئیس سازمان حج و زیارت تا روز پنج‌شنبه بیشتر از یک میلیون نفر زائر ایرانی به عراق رفته‌اند.
او گفته که دو میلیون نفر به طور اینترنتی برای گرفتن ویزای عراق ثبت نام کرده‌اند، که تاکنون برای یک میلیون و 300هزار نفر ویزا صادر شده است.
مقام‌های ایرانی از زائران خواسته‌اند که به خاطر ازدحام در مرز مهران، از مرزهای چزابه و شلمچه برای رفتن به عراق استفاده کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت ایران همچنین تاکید کرده است که امکان صدور ویزا در مرزها وجود ندارد و ازدحام صدها نفر در شهرهای مرزی به امید گرفتن ویزا مشکل‌ساز شده است.
به گزارش ایسنا آقای اوحدی گفته است: “در بازدیدهای مرزی، شاهد حضور گروهی 300 نفره از اصفهان و شیراز بودیم که به شخصی به‌عنوان مدیر گروه پول و گذرنامه داده بودند تا ویزا بگیرند و گروه جلوتر و بدون ویزا به مرز مراجعه کرده و سه روز هم معطل مانده بود.”
او گفت: “تجمع این افراد سبب آزار خودشان می‌شود و روند حرکت و خدمات‌رسانی به زائران اصلی را هم کند می‌کند.”