16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

چهار بسیجی در نزدیکی حلب کشته شدند

با کشته شدن چهار عضو بسیج در درگیری‌های مسلحانه در سوریه شمار کشته شدگان سپاه و بسیج در حدود یک ماه و نیم گذشته از مرز پنجاه نفر فراتر رفته است. جمهوری اسلامی ادعا می‌کند در درگیری‌های سوریه دخالت مستقیم ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “بسیج پرس” چهار بسیجی شامگاه پنج‌شنبه، 21 آبان در حومه حلب کشته شدند. پیکر این چهار بسیجی به ایران منتقل شده است.
در این گزارش بسیجیان کشته شده “مدافعان حرم حضرت زینب” معرفی شده‌اند و ادعا می‌شود که آنها به صورت داوطلبانه به سوریه رفته‌اند.
زیارتگاه “زینبیه” در هفت کیلومتری جنوب دمشق واقع شده و بیش از 350کیلومتر با منطقه‌ای که بسیجیان در آن کشته شده‌اند فاصله دارد
قربانیان حضور مستشاری
جمهوری اسلامی دخالت مستقیم در درگیری‌های نظامی در سوریه را تکذیب می‌کند و می‌گوید ایرانیانی که در این کشور حضور دارند فعالیت مستشاری می‌کنند.
با این همه با آغاز حمله‌های هوایی روسیه به مخالفان حکومت بشار اسد و تشدید درگیری‌ها شمار کشته‌شدگان ایرانی در سوریه به طرز چشمگیری افزایش داشته است.
در میان کشته شدگان اخیر در سوریه نام شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران نیز به چشم می‌خورد. یکی از این فرماندهان که 16 مهر ماه کشته شد حسین همدانی بود.
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی به مناسبت کشته‌شدن همدانی، از او به عنوان “سرداری عالیقدر و استراتژیستی توانا” یاد کرده است.
پیشتر برخی منابع لبنانی اعلام کرده‌اند که ایران صدها سرباز به سوریه اعزام کرده است. این خبر به طور رسمی از سوی ایران تایید نشده است.
وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا شمار نظامیان و شبه‌نظامیان ایرانی در سوریه را تا دو هزار نفر برآورد می‌کند.
در سوریه ائتلافی میان ارتش این کشور، نیروهای حزب‌الله لبنان، گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراق و نیروهای سپاه و بسیج ایران شکل گرفته که با پشتیبانی جنگنده‌های روسی تلاش می‌کند مناطق تحت اشغال مخالفان و تروریست‌های “دولت اسلامی” را باز پس گیرند.