16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

درگیری میان ماموران شهرداری و دست‌فروشان در تهران

در پی درگیری میان ماموران رفع سد معبر شهرداری و تعدادی از دست فروشان٬ شهرداری منطقه دو تهران با صدور اطلاعیه‌ای عاملان این درگیری را «اراذل و اوباش دست‌فروش» معرفی کرد.
ایسنا روز سه‌شنبه 27 بهمن‌ماه گزارش و تصاویری از این درگیری که بین ماموران «شهربان‌ حریم‌بان» با دست‌فروشان خیابان آزادی رخ داده را منتشر کرده که بازتاب‌های زیادی در فضای مجازی داشته است.
شاهدان عینی گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است.
آنطور که این خبرگزاری نوشته این درگیری در محدوده خروجی متروی «شادمان» زمانی رخ داد که حدود 10 مامور شهرداری قصد داشتند بساط دست‌فروشان را جمع‌ کنند.
شاهدان عینی به ایسنا گفته‌اند ماموران از «باتوم» و «شوکر» نیز استفاده کرده‌اند که منجر به «مجروح شدن شماری از دستفروشان» شده است.
به گفته این شاهدان «ماموران بدون تذکر و هشدار از ماشین‌ها پیاده شدند و شروع به برهم ریختن و واژگونی چرخ‌دستی‌ها کردند که این کار باعث درگیری شد.»
یکی از دستفروشان هم به ایسنا گفته «ماموران فقط فحش می‌دادند. کاسه و کوزه‌مان را که به هم ریختند، اعتراض کردیم. به جای اینکه جوابمان را بدهند، با باتوم و شوکر به جانمان افتادند و تا می‌خوردیم، زدند.»
شهردای منطقه دو نیز در پی انتشار تصاویر این درگیری‌٬ روز سه‌شنبه 27 بهمن‌ماه با صدور توضیحی حادثه روز دو دوشنبه 25بهمن را «حمله تعدادی از اراذل و اوباش به ماموران شهرداری» اعلام کرده است.
در توضیح شهرداری منطقه دو تهران ادعا شده که «اراذل و اوباش» در این حمله به خودروهای شهرداری «صدمه» زده و تعدادی از ماموران را نیز راهی بیمارستان کرده‌اند.
شهرداری «سرگروه مهاجمان» را فردی با هویت اختصاری «ع. ق» و از «سابقه‌داران شرارت در سطح منطقه» معرفی کرده است.
آن‌طور که در توضیح شهرداری منطقه دو آمده است این فرد «تاکنون چندین بار تعهدنامه محضری مبنی بر عدم بساط گستری داشته و متعهد شده که از هرگونه بساط و سد معبر خودداری کند.»
تعداد دست‌فروش‌ها همه ساله در ماه اسفند به خاطر جنب و جوش مردم برای خرید سال نو در سطح خیابان‌ها و حاشیه مراکز خرید بزرگ افزایش می‌باید که همین امر منجر به افزایش درگیری‌ها میان ماموران شهرداری با آن‌ها می‌شود.