16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

فرمانده سپاه: جمهوری اسلامی امروز هیچ دغدغه امنیتی و دفاعی ندارد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران اکنون «هیچ دغدغه امنیتی و دفاعی» ندارد و «دغدغه فرهنگی جای آنها را گرفته است».
به گزارش خبرگزاری فارس،محمد علی جعفری روز جمعه ۹ بهمن، «مهمترین دغدغه» رهبر جمهوری اسلامی را «حوزه فرهنگ» دانست و افزود که «دشمنان با تمام امکانات و توان بسیج شده اند» تا از طریق «حوزه فرهنگ» به انقلاب اسلامی «ضربه بزنند».
آقای جعفری تاکید کرد که «مرزهای سیاسی، فرهنگی و ارزشی» انقلاب اسلامی، «باید پررنگ» و «برجسته» شوند و نباید اجازه داد که «مرزهای انقلاب و غیرانقلاب دچار اختلاط شود».
وی با اشاره به گفته‌های رهبر جمهوری اسلامی درباره تلاش آمریکا برای «نفوذ» در ایران از جمله «نفوذ فرهنگی» افزود: «جبهه اصلی امروز جبهه فرهنگی است؛ چراکه زمان و مکان مشخصی ندارد و در جای جای زندگی ما در خانه ،شهر، محیط کار و به طور کلی بیخ گوش ماست».
آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی پس از توافق اتمی وین بارها درباره به گفته او تلاش آمریکا برای «نفوذ اقتصادی، امنیتی، فکری، فرهنگی و سیاسی دشمن»در ایران هشدار داده است.
وی روز ۲۵ شهریور در جمع فرماندهان سپاه پاسداران، «نفوذ فرهنگی و سیاسی» را «خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی و امنیتی» دانسته و تاکید کرده بود که مسئولان از جمله سپاه پاسداران «جلوی نفوذ امنیتی را با کمال قدرت می‌گیرند».
وی پیش از آن نیز بارها درباره«تهاجم فرهنگی »، «شبیخون فرهنگی»، «استحاله فرهنگی» و « تسلط فرهنگی» هشدار داده است.
در همین حال علی سعیدی نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران روز هفتم آذر گفته بود که «فیلم، روزنامه، کتاب، مجلّه و فضای مجازی بستر نفوذ بیگانگان است».
نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر همچنین نسبت به تغییر «سبک زندگی» مردم ایران و نزدیک شدن آن به سبک زندگی غربی هشدار داده‌اند.