16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جعفری: همدانی، «جمع‌کننده فتنه 88» و «متعادل‌کننده ارتش سوریه» بود

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اقدامات حسین همدانی، از او به عنوان «جمع‌کننده فتنه 88» و همچنین «متعادل‌کننده رفتار ارتش سوریه»‌ نام برد.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران با حضور در یک برنامه تلویزیونی به بررسی ویژگی‌ها و کارنامه حسین همدانی، از فرمانده‌هان رده‌بالای سپاه که چندی پیش در سوریه کشته شد، پرداخت.
آقای جعفری با اشاره به اینکه «حسین همدانی تجربه و توانمندی بالایی در مقابله با ناامنی‌های شهری مانند برخورد با فتنه سال 88 داشت»،‌ گفت: «ایشان با تدبیر، دوراندیشی، برنامه‌ریزی و اعتماد نسبت به به‌کارگیری نیروهای مردمی و گردان‌های امام علی، توانست این فتنه را جمع کند».
فرمانده کل سپاه سپس با اشاره به نقش آقای همدانی در درگیری‌های خیابانی سال 88 اعلام کرد:‌ «او در حادثه تلخ روز عاشورای آن سال، خودش در کف خیابان بود و اگر این حضور نبود و شاهد این تدبیر و برنامه‌ریزی نبودیم، معلوم نبود چه خسارت‌های بیشتری به مردم و شهر تهران وارد می‌شد».
بخش دیگری از صحبت‌های محمدعلی جعفری، به نقش حسین همدانی در جریان جنگ داخلی در سوریه اختصاص داشت.
او در این باره گفت:‌ «سردار همدانی توانست رفتار ارتش سوریه را متعادل کند و این ماندگاری امروز نظام سوری بسیار به این تغییر رفتار وابسته است که شهید همدانی نقش مهمی در آن داشت».
ساماندهی 100 هزار سوری «برای مقابله با نامنی‌ها»
آقای جعفری با بیان این که «سوریه با توجه به حوادث سال‌های اخیر در این کشور تشنه استفاده از تجربیات و توانمندی‌ها بود»، اعلام کرد: «شهید همدانی با شکل‌گیری این حوادث در سوریه در حدود 4 سال پیش، داوطلبانه به این منطقه رفت و می‌دانست که تنها راه مقابله با این نوع ناامنی در کشورها سازماندهی نیروهای مردمی است.»
فرمانده سپاه درادامه با اعلام اینکه حسین همدانی نقش تأثیرگذاری در «سازماندهی 100 هزار نفر از مردم سوریه برای مقابله با ناامنی‌ها» داشته است، افزود:‌ «‌سردار شهید همدانی برای جاانداختن نقش سازماندهی‌های مردمی به عنوان تنها راه نجات سوریه در پیش مسئولان و شخص بشاراسد نقش مهمی ایفا کرد».
آقای جعفری در پایان صحبت‌هایش به آخرین ماموریت حسین همدانی در سوریه اشاره کرد و گفت: «فرماندهی جبهه سوریه، درخواست استفاده مستشاری و عملیاتی ایشان را کرده بود که این ماموریت هم البته موقت بود و قرار بود ایشان بعد از انجام ماموریت به کشور بازگردد».