16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

فیلم «از گور برگشته» در صدر فهرست نامزدهای اسکار 2016

با اعلام نامزدهای هشتاد و هشتمین جوایز سینمایی اسکار، فیلم «از گور برگشته» که ماجرای آن حوادث بی‌رحمانه در مناطق وحشی و بی‌قانون آمریکا در پایان قرن نوزدهم است در دوازده رشته نامزد دریافت اسکار شد.
امسال نیز تمامی نامزدان جایزه اسکار در رشته بازیگری سفیدپوست هستند.
فیلم «از گور برگشته» در جوایز سینمایی گلدن گلوب نیز جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین بازیگن مرد برای لئوناردو دی کاپریو و بهترین کارگردانی برای الخاندرو ایناریتو را دریافت کرده بود. این کارگردان سال گذشته برای فیلم «بردمن» جایزه اسکار گرفت.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فیلم «مد مکس: جاده خشم» به کارگردانی جورج میلر با نامزدی در ده رشته از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، و فیلم «مریخی» با نامزدی در هفت رشته از جمله بهترین فیلم ولی بدون نامزدی در رشته بهترین کارگردانی، در مقام‌های بعدی هستند.
در مجموع هشت فیلم برای بهترین فیلم سال نامزد شده‌اند.
پنج فیلم دیگر این رشته عبارتند از: «اسپات لایت» به کارگردانی تام مک کارتی که موضوع آن روزنامه‌نگاری تحقیقاتی است، «پل جاسوسان» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ که تریلری است مربوط به دوران جنگ سرد، «بیگ شورت» به کارگردانی مایکل لوئیس، «اتاق» داستان درامی در مورد رابطه مادری با پسرش و «بروکلین» که ماجرای آن زندگی یک مهاجر ایرلندی در شهر نیویورک در دهه پنجاه میلادی است.
دو فیلم مطرح سال گذشته یعنی «کارول» به کارگردانی تاد هاینس که رابطه عاشقانه بین دو زن است و «از کف خیابان‌های کامپتون» به کارگردانی اف‌گری که موضوع آن فراز و فرودهای سرایندگان موسیقی هیپ هاپ است در رشته بهترین فیلم نامزد نشدند.
در رشته بهترین بازیگران، ادریس البا هنرپیشه سیاهپوست بریتانیایی بازیگر نقش اول فیلم Beast of Nation و بنیسیو دل تورو از بازیگران فیلم سیکارو (Sicario) نامزد نشده‌اند.
امسال نیز فهرست نامزدهای بهترین بازیگران تماما هنرپیشه‌های سفیدپوست هستند که سال گذشته مسئله‌ساز شد.
چریل بون ایساک رییس آکادمی اسکار از آن زمان تلاش زیادی کرده که تنوع نژادی و جنسیتی اعضای این آکادمی را افزایش دهد و برای میزبانی مراسم اسکار امسال که روز 28 فوریه برگزار خواهد شد، کریس راک بازیگر و کمدین سیاهپوست آمریکایی را برگزیده است.
نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش اصلی: لئوناردو دی‌کاپریو برای «از گور برگشته»، مت دیمون برای «مریخی»، برایان کرانستون برای «ترومبو»، مایکل فاسبیندر برای «اسیتو جابز» و ادی ردمین برای «دختر دانمارکی».
نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اصلی: کیت بلانشت برای «کارول»، جنیفر لارنس برای «جوی»، شارلوت رامپلینگ برای «۴۵ سال»، بری لارسون برای «اتاق» و سیرشه رونان برای «بروکلین».
نامزدهای جایزه بهترین کارگردانی: آدام مک کی برای «بیگ شورت»، جورج میلر برای «مد مکس: جاده خشم»، الخاندرو ایناریتو برای «از گور برگشته»، لنی آبراهامسون برای «اتاق» و تام مک کارتی برای «اسپات لایت»
نامزدهای جایزه بهترین فیلم: بیگ شورت، پل جاسوسان، بروکلین، مدمکس، مریخی، از گور بازگشته، اتاق و اسپات لایت.