16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جام جهانی کوچک: شکست تیم ملی فوتسال زنان ایران در اولین بازی مقابل پرتغال

تیم ملی فوتسال ایران در اولین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی کوچک گواتمالا با نتیجه سه بر یک مقابل پرتغال شکست خورد.
تیم فوتسال ایران با ترکیب نسیمه غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، نغمه مرادی، سپیده زرین راد، نیلوفر اردلانی ،سحر پاپی، زهره میثمی، سهیلا ملمولی، طاهره مهدی پور،فاطمه اعتدادی، اعظم آخوندی، سارا شیربیگی و فهمیه زارعی روبروی پرتغال قرار گرفت.
ایران با گل دقیقه ۲ نسیمه غلامی یک بر صفر از حریف پیش افتاد ولی در ادامه نیمه اول پرتغال گل مساوی را به ثمر رساند تا در پایان این نیمه ۱-۱ برابر شود.
تیم ملی پرتغال در نیمه دوم دو بار دیگر دروازه ایران را باز کرد تا در نهایت نتیجه این مسابقه سه بر یک به نفع پرتغال به پایان برسد.
تیم ملی فوتسال زنان ایران با برزیل، کاستاریکا و پرتغال هم‌گروه است و در دومین بازی خود پنج‌شنبه روبروی برزیل قرار خواهد گرفت.
سفر تیم ملی فوتسال زنان ایران که قهرمان آسیا است، ابتدا لغو شده بود اما با دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، این تیم قرار شد به مسابقات اعزام شود.
فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ایران علت باخت مقابل پرتغال را “خستگی بازیکنان” عنوان کرد. او گفت:
“امروز تیم خسته ایران به مصاف تیم سرحال و شاداب پرتغال رفت. من بخاطر بازی خوب بازیکنانم، به آنها تبریک می گویم. بازی را خیلی خوب شروع کردیم و در دقیقه ۲ به گل رسیدیم اما هرچه از زمان مسابقه می گذشت، متاسفانه بازیکنان ما خسته تر می شدند.”
در دیگر بازی‌های گروه A برزیل در یک مسابقه پر گل با نتیجه ۹ بر صفر کاستاریکا را درهم کوبید.
برزیل و پرتغال در پایان روز اول هر دو با سه امتیاز، به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم گروه A قرار دارند و ایران و کاستاریکا در رده سوم و چهارم.