16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

برانکو ایوانکوویچ: پرسپولیس تنها باید برای قهرمانی بجنگد/ علاقه‌ای به استقلال ندارم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد می‌دانست ممکن است در روزهای ابتدایی برخی از بازیکنان در تمرینات گروه شرکت نکنند. وی همچنین گفت تیمش در این فصل تنها باید برای قهرمانی بجنگد.
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ پیش از آغاز نخستین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس برای حضور در پانزدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر، ضمن بیان مطلب فوق گفت: امروز را به عنوان آغاز تمرینات و اردوی آماده سازی تیم برای حضور در فصل آینده اعلام کردیم و آگاهی داشتیم ممکن است چندین بازیکن در تمرینات حضور پیدا نکنند.
وی در ادامه اضافه کرد: در این وضعیت سه روز اول را به عنوان روزهای مقدماتی تمرینات در نظر گرفتیم تا برخی از بازیکنان وضعیت خود را با باشگاه حل و فصل کرده تا فهرست‌مان را برای حضور در فصل آینده لیگ برتر قطعی کنیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: سرپرست باشگاه دو روز است که کارش را آغاز کرده و تا بخواهیم کارهای‌مان را فیکس کرده و بازیکنان مدنظرمان را به خدمت بگیریم، به چندین روز زمان نیاز داریم.
وی در مورد برنامه‌های آماده‌سازی تیمش نیز اینگونه اظهارنظر کرد: 6 هفته تا آغاز لیگ زمان داریم و 47 نوبت تمرین خواهیم داشت. همچنین امیدوارم بتوانیم 7 بازی تدارکاتی را برگزار کنیم تا با شرایط مطلوب در لیگ پانزدهم به میدان برویم.
برانکو در ادامه صحبت‌هایش در خصوص پیوستن محمد نوری و مهدی طارمی به تیم‌های کشورهای عربی افزود: بازیکنانی که با آنها تماسی گرفته نشده، عملا بازیکن آزاد هستند و باید پیگیر آخرین وضعیت‌شان با باشگاه پرسپولیس باشند. بازیکنانی هم که به تیم دعوت شده اما با باشاه قرارداد ندارند، باید با باشگاه شرایط شان را هماهنگ کنند و برای تمدید قرارداد با باشگاه مذاکره کنند.
وی بار دیگر تاکید کرد که سه نخست تمرین موقتی برگزار می‌شود اما از روز چهارشنبه همه نفرات دور هم جمع می‌شوند، در خصوص مشکل مالی اش با باشگاه پرسپولیس یادآور شد: مشکل وجود دارد اما ما برای کار کردن اینجا هستیم. این انتظار را داریم طبق قرارداد تعهدات اجرا شود که این مساله اجرا نشده بود که امیدوارم طی یکی دو روز آینده این مشکل رفع شود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا امکان اعلام فهرست مازاد وجود دارد یا خیر؟، خاطرنشان کرد: خودتان امروز ملاحظه می‌کنید چه کسانی در تمرین حضور خواهند داشت.
وی در خصوص بازیکنانی که نژادفلاح با آنها مذاکره داشته، تصریح کرد: آن‌چیزی که از قول من در مطبوعات اعلام شد، صحت ندارد. من سه روز به نژادفلاح لیست دادم ولی از آنجایی که ایشان دیگر در پرسپولیس حضور ندارند، این لیست معتبر شمرده نمی‌شود. ظرف یکی دو روز آینده مدیریت جدید مسائل را روشن خواهد کرد.
ایوانکوویچ درپاسخ به این پرسش که با توجه به حضور شما از ابتدای فصل آیا پرسپولیس می‌تواند این فصل انتظارات را برآورده کند؟، ادامه داد: من برای کسب نتیجه اینجا هستم. با رعایت تاریخچه و سنت باشگاه حق فکر کردن به مساله دیگری جز موفقیت تیم را ندارم و فقط برای کسب عنوان قهرمانی باید بجنگیم.
وی افزود: در ادامه باید دید چه بازیکنانی به اینجا می‌آوریم اما با توجه به این مساله هیجکس قرار نیست به ما مساله‌ای را متذکر شود ما هستیم که چنین انتظاراتی از ما وجود دارد و ما می‌خواهیم خواسته هواداران را به اجرا درآوریم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا شما در آوردن بازیکنان کروات که پیش از این با آنها کار کرده ای تاکید دارید، یادآور شد: این مساله صحت دارد زیرا من با آن بازیکنان آشنایی داریم و کیفیت فنی آنها را می‌دانم. من پتانسیل آنها را می‌شناسم اما این تنها یک میل و آرزو محسوب می‌شود و همه چیز به بودجه باشگاه بستگی دارد که چگونه این کار به اجرا در خواهد آمد.
وی در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم توانایی باشگاه و جذب بازیکنان جدید چه کسی پاسخگو خواهد بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه همیشه این طوری است که مربیان مقصر شمرده می‌شوند.
ایوانکوویچ در پاسخ به این پرسش که آیا نگران نیستید که بین شما و حسین عبدی که در هیات مدیره حضور دارد تنشی ایجاد شود؟، تصریح کرد: هیچ مشکلی نمی‌بینم، ایشان وظایف خودش را پیگیری می‌کند و من هم مربی هستم و راجع به شیوه کار در تیم صحبت می‌کنم. اینکه چه فردی و چه بازیکنی بازی خواهند کرد، از وظایف مربی است و ایشان می‌تواند برای ارجاع مسائل سازماندهی به باشگاه، به ما کمک کنند. همچنین شرایط را به هیات مدیره باشگاه اعلام کرده و نیازهایی که تیم دارد، را برطرف کند.
وی در خصوص نظارت بر تیم‌های پایه تاکید کرد: این هم جزئی از قرارداد است و آنقدر که زمان اجازه دهد، این مساله را نیز مورد نظر می‌گیرم. طبیعی است ما می‌خواهیم آن بخش آکادمی را نیز به بالاترین سطح ممکن برسانیم. در بیشتر باشگاههای بزرگ دنیا اینگونه است.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیسدر پاسخ به این پرسش که ایگور اشتیماتس هنوز در حالی که قراردادش را با استقلال نبسته شروع به کری خوانی کرده، ادامه داد: او در صورت عقد قرارداد با استقلال، مربی دومین باشگاه بزرگ ایران می‌شود و این انگیزه را دارد حداکثر کاری که از دستش بر می‌آید را برای تیمش انجام دهد.