16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

کاپیتان 30 ساله تیم پرسپولیس بر اثر حمله قلبی درگذشت

هادی نوروزی، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس تهران، در 30 سالگی چشم از جهان فروبست. آقای نوروزی ساعت چهار صبح روز پنج‌شنبه، نهم مهرماه، بر اثر حمله قلبی درگذشت.
در پی انتشار این خبر، صدها هوادار فوتبال مقابل بیمارستان آتیه تهران تجمع کرده و همراه با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی این تیم، می‌گریستند.
جمعی از پیش‌کسوتان فوتبال ایران نیز برای ابراز همدردی، راهی منزل مرحوم نوروزی شدند.
مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی که از او دو فرزند به یادگار مانده، ساعت هشت و نیم صبح جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. آیین خاکسپاری نیز در شهرستان بابل انجام می‌شود.
در همین حال اردونشینان تیم ملی فوتبال ایران در امارات با شنیدن این خبر منقلب شدند.
کارلوس کی‌روش در جمع بازیکنان گفت: «دوست، برادر و هم‌تیمی خوبمان را از دست دادیم. به احترام هادی بایستید و با یک دقیقه سکوت، برای آمرزش او دعا کنید. از خداوند عاجزانه درخواست می‌کنیم که این پسر گل و پدر مهربان را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد.»
بازیکنان پرسپولیس از بیمارستان راهی دفتر باشگاه پرسپولیس شده و بنا بر اعلام خبرگزاری‌ها، در فضای غیرقابل توصیف در طبقه اول باشگاه به عزاداری و گریه مشغولند.
سیل پیام‌های تسلیت از طرف باشگاه‌ها و بازیکنان در حال صدور است. برانکو که کاپیتان تیمش را از دست داده، گفت: این تراژدی است. اتفاقی وحشتناک که کلمات از توصیفش عاجز‌ند. هادی متعهد و خوش‌اخلاق و از بهترین شاگردان من بود. هرگز شوکی مثل این را در زندگی تجربه نکرده‌ام.
هادی نوروزی سال 1385 به تیم پرسپولیس پیوست. سه سال بعد در شهرآورد تهران که استقلال با گل فرهاد مجیدی پیش افتاده بود، توانست گل تساوی را به ثمر برساند. او با این تیم، دو دوره قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران را تجربه کرد.
درخشش او چنان چشمگیر بود که توسط افشین قطبی به تیم ملی دعوت شد و در دیداری دوستانه مقابل بوسنی و هرزگوین، نخستین بازی ملی‌اش را انجام داد.
وقتی کارلوس کی‌روش سرمربی ایران شد، در هر سه بازی نخست رسمی تیم او، در ترکیب ثابت به میدان رفت. صعود ایران به جام جهانی 2014 از دو بازی رفت و برگشت مقابل مالدیو آغاز شد که نوروزی در هر دو مسابقه به زمین رفت.
در فصل جاری لیگ برتر که فقط هفت هفته از آن سپری شده، در هفته نخست با گلزنی مقابل پدیده مشهد باعث شد دو تیم امتیازات را تقسیم کنند. شوتی سنگین و از فاصله دور که از زیباترین گل‌های فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران بود.