16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ پرسپولیس به سختی از سد گسترش گذشت/ کاهش اختلاف سرخ‌ها با صدر

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری برابر گسترش فولاد تبریز در آخرین بازی از هفته چهاردهم لیگ برتر، ضمن صعود به رده ششم جدول، اختلاف امتیازی خود با تیم صدرنشین را به 7 امتیاز رساند تا به آینده امیدوارتر شود.
به گزارش خبرنگار مهر، هفته چهاردهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، عصر امروز دوشنبه با برگزاری دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز در ورزشگاه آزادی به پایان رسید که این بازی با برتری یک بر صفر سرخپوشان تهرانی همراه شد. جری بنگتسون در دقیقه 34گل برتری تیم سرخپوش تهرانی را به ثمر رساند..
هرچند این بازی در آب و هوای بد تهران و در ورزشگاه آزادی برگزار شد اما با این شرایط هم پرسپولیسی‌ها با استفاده از بازیکنان سرعتی خود، خیلی زود جریان بازی را در اختیار گرفتند و حتی محسن بنگر می‌توانست در دقیقه 2 گل دروازه گسترش را باز کند اما گیورگیف دروازه‌بان تیم میزبان با واکنشی مناسب نگذاشت توپ به این مدافع برسد. در دقیقه 5 ضربه زیبا و خطرناک جری بنگتسون به تیر دروازه برخورد کرد تا سرخپوشان از رسیدن به گل زودهنگام محروم شوند. 3 دقیقه بعد سرخپوشان که در موقعیت مناسب گلزنی قرار داشتند، به خاطر مصدومیت مگنو باتیستا و رعایت بازی جوانمردانه، توپ را به اوت زدند. البته لحظاتی بعد ضربه خودخواهانه فرشاد احمدزاده از کنار دروازه گسترش به اوت رفت.
مگنو باتیستا در دقیقه 26با از ضربه راه دور سوشا مکانی را وادار به واکنش کرد تا یک کرنر برای گسترش بدست آید. این ضربه کرنر هم بسیار خطرناک بود اما مدافعان پرسپولیس توپ را دفع کردند. در یک رفت و برگشت احمد نوراللهی در دقیقه 27 از فاصله‌ای دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت زیبایش از بالای دروازه میهمان تبریزی راهی اوت شد.
در حالیکه پرسپولیسی‌ها با استفاده از بازیکنان سرعتی خود یعنی امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده، بارها خط دفاع گسترش را به زحمت انداختند، در دقیقه 34، محسن مسلمان از اشتباه مدافع حریف استفاده کرد و توپ را از جناح چپ روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر دقیقه جری بنگتسون، گل نخست بازی را به سود سرخپوشان رقم زد. بعد از این گل هر دو تیم موقعیت‌های گلزنی را برای خو ایجاد کردند که در دقیقه 43 ارسال محسن مسلمان از جناح راست با ضربه سر محسن بنگر وارد دروازه گسترش فولاد شد اما کمک داور پرچم خود را بالا برد تا این گل به دلیل آفساد، مردود اعلام شود.
با آغاز نیمه دوم، پرسپولیس بیشتر در حفظ نتیجه و استفاده از ضد حملات بود که همین حربه باعث شد گسترشی‌ها برتری نسبی در روند حرکتی بازی داشته و شرایط را به سود خود تغییر دهند. در دقیقه 56 واکنش مناسب سوشا مکانی مانع ایجاد خطر روی دروازه سرخپوشان شد. این دروازه‌بان 5 دقیقه بعد بازهم با یک واکنش مناسب ضربه ایستگاهی بازیکنان گسترش را مهار کرد.
استفاده از جناح راست خط دفاع پرسپولیس و نفوذهای بازیکنان گسترش از این جناح، بارها هواداران تیم میزبان را نگران کرد. در دقیقه 66 خطای نوراللهی روی شجاعیان پشت محوطه جریمه فرصت خوبی برای تیم گسترش ایجاد کرد که ضربه محمد نصرتی از روی ضربه ایستگاهی، چندان خطرناک نبود.
در 10 دقیقه پایانی و با ورود سعید دقیقی به میدان بازهم گسترشی‌ها از جناح راست تیم میزبان برای جبران گل خورده حملات‌شان را پیگیری کردند. این حملات که همراه با اشتباهات پرسپولیسی‌ها بود، خصوصا در دقیقه 81 باعث ایجاد یک فرصت مناسب برای تیم تبریزی شد که با خوشانسی این فرصت از دست رفت.
برانکو برای پوشش این نقطه ضعف بابک حاتمی را به میدان فرستاد که همین مساله باعث شد پرسپولیسی‌ها در دقایق پایانی حداقل حملاتی را روی دروازه میهمان خود ایجاد کنند. البته ارسال‌های بلند گسترشی‌ها برای زدن گل برتری، حربه‌ای بود که آنها در ثانیه‌های پایانی برای رسیدن به گل تساوی آن را انجام می‌دادند.
در روزی که پرسپولیس مهدی طارمی و علی علیپور را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت و در اوایل نیمه دوم هم کاپیتان علیرضا نورمحمدی را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد، در نهایت توانست با دفاع در 4 دقیقه وقت اضافه و اندکی هم خوش‌شانسی این بازی را به سود خود پایان داده و 3 امتیاز آن را بدست آورد.
پرسپولیس با این برد 22امتیازی شد و از رده نهم به رده ششم رسید و اختلافش با استقلال خوزستان صدرنشین را به 7 امتیاز کاهش داد. گسترش فولاد هم با همان 20 امتیاز قبلی به رده هشتم سقوط کرد.