16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

اقدام هماهنگ اتحادیه اروپا علیه یک گروه از هکرهای ایرانی “وابسته به سپاه

کشورهای اتحادیه اروپا سرورهای گروه هکری موسوم به “بچه گربه‌های موشکی” را هدف گرفته‌اند. این گروه که رد پایش به سپاه پاسداران می‌رسد، تاکنون حملاتی سایبری علیه دست‌کم 1600 شخصیت سیاسی و نظامی در جهان انجام داده است.
مقامات اروپایی اقداماتی قانونی برای بستن سرورها و مقابله با فعالیت‌های یک گروه هکرهای اینترنتی را آغاز کرده‌اند که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مرتبط است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، “بچه گربه‌های موشکی” نام این گروه هکری است که فعالیت‌های آن‌ از اوایل سال 2014توجه متخصصان امنیت سایبری اروپا را جلب کرد.
متخصصان امنیت سایبری اروپا می‌گویند که این گروه تاکنون بارها حملاتی سایبری را علیه شخصیت‌های سیاسی و امنیتی رده ‌بالای کشورهای مختلف ترتیب داده است. به گفته‌ی این کارشناسان، به‌نظر می‌رسد که هدف این گروه جمع‌آوری اطلاعاتی درباره‌ی کشورهای رقیب ایران در منطقه، از جمله عربستان سعودی، ترکیه و اسرائیل باشد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که گروه هکری “بچه گربه‌های موشکی” تاکنون حملاتی سایبری علیه شخصیت‌های سیاسی یا نهادهای آمریکا و ونزوئلا نیز انجام داده است.
محققان کمپانی امنیتی آمریکایی−اسرائیلی “چک پوینت” به رویترز گفتند که این گروه هکرهای سایبری تاکنون دست‌کم علیه 1600شخصیت مهم سیاسی و نظامی در جهان حملاتی را انجام داده و دست به جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات زده است.
بررسی این محققان نشان می‌دهد که این گروه سایبری که ردش به سپاه پاسداران ایران می‌رسد، همچنین حملات هکری علیه اعضای خاندان آل‌سعود عربستان، دانشمندان هسته‌ای اسرائیل، مقامات ناتو، اعضای اپوزیسیون ایران در خارج از کشور و حتی همسران برخی از ژنرال‌های ارتش کشورهایی که نام‌شان فاش نشده، انجام داده است.
“چک پوینت” گفته است که تیم‌های امنیت سایبری در کشورهای آلمان، بریتانیا و هلند را در جریان فعالیت‌های این گروه هکری قرار داده و این تیم‌ها نیز موضوع را به پلیس کشورهای خود و سپس به “یوروپل” (پلیس اتحادیه اروپا) گزارش داده‌اند.
قرار است که گزارش کامل بررسی فعالیت‌های جاسوسی این گروه هکری از سوی “چک پوینت” منتشر شود. “چک پوینت” در این گزارش جزئیات رخنه به سرورها و دنبال کردن رد پای فعالیت‌های غیرقانونی این گروه هکری را توضیح داده است.
به گزارش رویترز، این اولین ‌بار بعد از توافق اتمی با ایران است که اروپا علیه اقدامی غیرقانونی از سوی ایران، وارد عمل می‌شود.
پیش از این کمپانی امنیتی “نورس” و موسسه‌ی “امریکن اینترپرایز”در گزارشی اعلام کرده بودند که با زیر نظر گرفتن فعالیت هکرهای ایرانی به این نتیجه رسیده‌اند که بیشتر فعالیت‌های این هکرها زیر نظر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران صورت می‌گیرد. آن‌ها ابراز نگرانی کردند که مهارت هکرهای ایرانی به‌سرعت رو به گسترش و پیشرفت است.