16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هاشمی: بدخواهان از سر استیصال دست به دامان انگلیسی‌ها و داعش شدند

اکبر هاشمی رفسنجانی در پیامی که پس از اعلام نتایج انتخابات منتشر کرده از شکست تلاش‌های «بدخواهان داخلی» با هدف «به وحشت انداختن» مردم ایران اظهار خرسندی کرده است.
در این پیام که روز سه‌شنبه 11 اسفند‌ماه منتشر شد٬ از «بد‌خواهانی» سخن به میان آمده است که به گفته وی، در انتخابات هفتم اسفند «دست به‌ دامان انگلیسی‌ها، داعش و وهابی‌های سلفی» شده بودند.
به گزارش سایت خبرآنلاین، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام خود آورده که این افراد در انتخابات اخیر از «سر استیصال» قصد داشتند با «احساسات پاک مردم» بازی کنند و در این راه هم تا «حدودی» مردم را به «وحشت» انداختند.
وی اضافه کرده که «اکثریت مردم ایران آن وحشت را به جان خودشان انداختند» و بر «میانه‌روی» تاکید کردند.
اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان لیستی با عنوان «خبرگان مردمی» ارائه کرد که 15نفر از افراد لیست یاد شده توانستند وارد این مجلس شوند. نفر شانزدهم احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، است که همراه با محمد یزدی، رییس مجلس خبرگان، و محمدتقی مصباح یزدی در فهرست «خبرگان مردمی» نبود. دو نفر آخر از راهیابی به این مجلس بازماندند.
در جریان انتخابات هفتم اسفند بسیاری از محافظه‌کاران فهرست مورد حمایت هاشمی رفسنجانی را فهرست «انگلیسی» نامیدند.
این ادعا‌ها و حملات از زمانی آغاز شد که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در یکی از سخنرانی‌های پیش از انتخابات خود مدعی شد که «رادیو بی‌بی‌سی در انتخابات هفتم اسفند از فهرستی خاص حمایت می‌کند».
در پی این سخنان بود که حامیان رهبر جمهوری اسلامی حملات گسترده‌ای متوجه هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان کرده و از مردم خواستند که به فهرست نامزد‌های مورد حمایت آن‌ها رای ندهند.
پس از اعلام نتیجه انتخابات هفتم اسفند که منجر به شکست سنگین فهرست «ائتلاف اصول‌گرایان» در تهران شد٬ هاشمی رفسنجانی در پیامی پاسخ این حملات را داده است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام خود از «هماهنگی» بخشی از «امپریالیسم خبری خارج نشین» با «غول رسانه‌ای داخلی» برای «ترساندن» مردم در انتخابات انتقاد کرده است.
وی نوشته که این رسانه‌ها در جریان انتخابات «به انواع و اقسام تهمت‌ها، توهین‌ها و دروغ‌گویی‌ها متوسل شدند و با تعابیری زشت، مردم را از حضور در انتخابات می‌ترساندند».

Leave a comment