16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

حسن خمینی: به صورت مستقل در انتخابات خبرگان شرکت می‌کنم

در دومین روز ثبت‌نام داوطلبین پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری حسن خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی، با حضور در ستاد انتخابات کشور نام خود را به عنوان کاندیدای این انتخابات به ثبت رساند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حسن خمینی روز جمعه، 27 آذر پس از نام‌نویسی در انتخابات خبرگان عنوان کرد که به صورت مستقل در این انتخابات شرکت می‌کند.
وی همچنین تاکید داشته که حضور او در این انتخابات نه به معنای اختلاف و شکاف در نظام جمهوری اسلامی، بلکه برای حفظ دفاع از مبانی این نظام است.
کاندیداتوری آقای خمینی در انتخابات خبرگان رهبری در حالی شکل رسمی به خود می‌گیرد که برخی جریان‌های محافظه‌کار حکومت ایران در روزهای اخیر به انتقاد از آن پرداخته‌اند. از جمله روزنامه کیهان حضور وی در این انتخابات را یک «دام» و تلاشی برای مخفی کردن «نقشه بزرگ» «تجدیدنظرطلبان» و قرار دادن او در برابر رهبران پیشین و کنونی جمهوری اسلامی دانسته است.
اما در دومین روز ثبت‌نام داوطلبین انتخابات خبرگان رهبری افرادی چون آیت‌الله امجد، استاد اخلاق ومحمد سعیدی، امام جمعه شهر قم نیز ثبت‌نام کرده‌اند. روز گذشته نیز احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و علی رازینی، رئیس سابق دادگاه ویژه روحانیت ثبت‌نام کردند.
در عین حال که اکبر هاشمی رفسنجانی هم کاندیداتوری خود در این انتخابات را تایید کرده است.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات کشور، عبدالوهاب میراشرفی، در ارتباط با نظارت وزارت کشور بر این مرحله از انتخابات گفت: «در مراحل فعلی نظارت بر ثبت نام‌ کاندیداها در زمینه کنترل تکمیل مدارکی است که باید از سوی آن‌ها ارائه شود. در سامانه وزارت کشور نیز این مراحل مرور و کنترل می‌شود. اگر مدارک کاندیدایی ناقص باشد عملیات ثبت نام انجام نخواهد شد.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهر تهران نیز در خصوص برخورد با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی گفت که قوه قضائیه پیگیر این امر است و در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانونی با متخلفینصورت می گیرد.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند امسال برگزار خواهد شد و شورای نگهبان قانون اساسی وظیفه تایید صلاحیت کاندیداهای این انتخابات را بر عهده دارد.
مجلس خبرگان رهبری تنها نهادی است که بر اساس قانون اساسی ایران، وظیفه انتخاب و برکناری رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.