16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

ارتش عراق به‌ اشتباه بغداد را بمباران کرد

یک هواپیمای جنگنده ارتش عراق به‌ اشتباه بمبی روی پایتخت این کشور پرتاب کرد. مقامات ارتش عراق مشکلات تکنیکی این جت جنگنده روسی مدل “سوخو” را دلیل این حادثه معرفی کرده‌اند. هفت نفر در پی انفجار این بمب کشته شدند.
مقامات رسمی عراق اعلام کردند که روز دوشنبه (6 ژوئیه/ 15 تیر) بمبی از یک جت جنگنده نیروی هوایی این کشور به اشتباه روی محله‌ای در شرق بغداد افتاده است. گفته می‌شود در پی انفجار این بمب هفت نفر کشته و 11 نفر زخمی شده‌اند.
خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی ارتش عراق اعلام کرد که جت جنگنده مدل “سوخو” نیروی هوایی عراق پس از بمباران مواضع تعیین شده اسلام‌گرایان افراطی به محل استقرار خود بازمی‌گشت که با مشکلات تکنیکی روبرو شد و این حادثه بوجود آمد.
این سخنگو در ادامه گفت: «یکی از بمب‌هایی که قرار بود در مواضع دشمن فرو ریزد گیر کرد و از هواپیما خارج نشد. این بمب به هنگام بازگشت هواپیما، بر فراز بغداد به یک باره آزاد شد و روی سه خانه در یکی از محلات پایتخت فروافتاد.»
جت‌های جنگنده سوخو (سو 25) تک‌سرنشین و دوموتوره هستند. وظیفه اصلی این هواپیمای نظامی حمایت از نیروی زمینی است. دولت عراق برای مبارزه با جریان تروریستی “دولت اسلامی” از ایران و روسیه هواپیماهای مدل “سوخو” (Su25) دریافت کرده است. ناوگان هوایی عراق بسیار قدیمی است و با مشکلات بسیاری روبروست.
به گزارش شاهدان عینی در پی این انفجار بسیاری از خانه‌های این محله ویران شدند.