16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

ایران دیوار چین را هم فروریخت

تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی ریو 2016، در ژاپن، با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم چین گذشت تا بیش از گذشته به صعود نزدیک شود.
ایران تا پیش از این بازی، با تیم‌های استرالیا، کانادا، فرانسه و ژاپن بازی کرده بود. نتیجه آن هم سه برد در برابر استرالیا، کانادا و ژاپن و ادامه ناکامی‌های تیم ملی در برابر فرانسه بود.
چین پیش از این از فرانسه و لهستان شکست خورده بود، اما در بازی با فرانسه نتیجه ممکن بود به ست پنجم کشیده شود، آنچه در بازی با لهستان، دیگر تیم قدرتمند تورنومنت، عملا اتفاق افتاد.
در حال حاضر فرانسه با پنج بازی، چهار برد و 13 امتیاز در صدر رده‌بندی تورنمنت توکیو قرار دارد. لهستان چهار بازی انجام داده که در همه آنها پیروز شده و با ۹ امتیاز در رده سوم است. ایران نیز دومین تیم‌ رده‌بندی‌ست با پنج بازی و 10 امتیاز.
رده‌بندی نهایی و وضعیت تیم‌هایی که به المپیک ریو 2016راه پیدا می‌کنند، در ششم ژوئن مشخص خواهد شد.
در مجموع 12 تیم به ریو می‌روند: میزبان، یعنی برزیل، دو تیم از مسابقات جام جهانی، از مسابقات انتخاباتی قاره آفریقا یک تیم، از اروپا یک تیم، از آمریکای شمالی و جنوبی نیز هر یک، یک تیم به برزیل می‌روند.
در قاره آسیا مسابقات مخصوص این قاره برگزار نمی‌شود و سه تیم اول به علاوه بهترین تیم آسیایی (چه در میان سه تیم اول یک تیم آسیایی باشد، چه نباشد) از تورنومنت ژاپن به ریو می‌روند. مسابقه دیگری هم با عنوان انتخابی جهانی 2برگزار می‌شود با چهار شرکت‌کننده: تیم‌ها دوم و سوم آفریقا و تیم‌های سوم آمریکای شمالی و جنوبی.
در حال حاضر وضعیت حضور برزیل، آمریکا، ایتالیا، آرژانتین، روسیه، مصر و کوبا در المپیک امسال مشخص شده‌است.
ایران در ادامه رقابت‌ها، بازی با ونزوئلا و لهستان را پیش رو دارد.

Leave a comment