16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

خامنه‌ای: سال ۸۸، در مقابل باطل کردن انتخابات ایستادیم

رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با اشاره به وقایع پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری سال 88گفت: «این ‌که در سال 88 ما در مقابل اصرار کسانی برای باطل‌ کردن انتخابات ایستادیم برای این است که از حق‌الناس و رأی مردم دفاع کردیم.»
در پی آغاز اعتراضات مردم به نتیجه انتخابات سال 88 که محمود احمدی‌نژاد پیروز آن اعلام شد، آیت‌الله علی خامنه‌ای با دفاع از نتیجه انتخابات و آقای احمدی‌نژاد خواسته عده‌ای از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای ابطال نتیجه را نپذیرفت.
آیت‌الله خامنه‌ای روز چهارشنبه، 18 شهریور، همچنین با دفاع از «حق نظارت استصوابی شورای نگهبان»، این حق را بخشی از «حق‌الناس» خواند.
رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود، شورای نگهبان را «چشم بینای مردم و نظام در انتخابات» توصیف کرد.
به گفته رهبر جمهوری اسلامی ایران، یکی از «عادت‌های بد» در داخل ایران این است که «برخی افراد در سلامت انتخابات تشکیک می‌کنند».
دفاع آیت‌الله علی خامنه‌ای از شورای نگهبان پس از آن صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته، شماری از مقام‌های سیاسی و اصولگرایان تندرو در عرصه سیاست ایران به سخنان حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، درباره شورای نگهبان واکنش نشان دادند.
حسن روحانی روز چهارشنبه، 28 مرداد، در سخنانی با اشاره به این که شورای نگهبان «ناظر است نه مجری» گفته‌ بود: «کسی که باید بگوید فردی برای شرکت در انتخابات صالح است یا خیر، هیئت اجرایی است.»
پس از آن سخنان مقام‌ها و مسولان دیگری از جمله آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران، سخنان حسن روحانی را «عوامانه» توصیف کرده و از شورای نگهبان خواست تا «در مسئله انتخابات که سرنوشت کشور است، محکم بایستد.»
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو دور در اسفندماه 94 و اردیبهشت‌ماه سال 95 برگزار خواهد شد، همزمان انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار خواهد شد.