16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جامعه روحانیت مبارز از هاشمی رفسنجانی حمایت کرد

با وجود اینکه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نام اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، را در فهرست خود برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری قرار نداده بود، جامعه روحانیت مبارز از آقای هاشمی رفسنجانی حمایت کرد.
خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه 25 بهمن، اعلام کرد که فهرست جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای حوزه انتخابیه تهران منتشر شده‌است.
به جز نام اکبر هاشمی رفسنجانی، دیگر اعضای دو فهرست جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مشترکند و در فهرست جامعه مدرسین به جای نام آقای هاشمی رفسنجانی، نام علی مؤمن قرار دارد.
حسن روحانی، محمد یزدی احمد جنتی، محمدعلی موحدی کرمانی، محمدتقی مصباح یزدی، محمدرضا مدرسی و غلامرضا مصباحی مقدم از جمله دیگر اعضای این فهرست هستند.
یک روز پیش از انتشار فهرست جامعه روحانیت مبارز، حسین ابراهیمی، عضو این گروه گفته بود که نام اکبر هاشمی رفسنجانی «در حال حاضر» در فهرست جامعه روحانیت مبارز قرار ندارد و «تقریباً به سمت حذف شدن می‌رود».
محمدرضا مصباحی مقدم، سخنگوی این گروه، روز یک‌شنبه 18 بهمن، اعلام کرده بود که جامعه روحانیت مبارز با حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در فهرست خود برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری «موافقت» کرده، اما جامعه مدرسین حوزه علمیه قم «با این امر مخالف است».
به گفته آقای مصباحی مقدم، پیش از اختلاف نظر این دو گروه دربارهٔ حمایت از آقای هاشمی رفسنجانی، قرار بوده دو گروه در کل کشور فهرست مشترک داشته باشند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نام آقای هاشمی رفسنجانی را در فهرست مورد حمایت خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری قرار نداده‌است.
در همین حال در فهرست مورد حمایت آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از نام احمد جنتی، محمد یزدی، محمدرضا مدرسی یزدی، سه عضو شورای نگهبان که در فهرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور دارند، نشانی نیست.
در این فهرست که روز جمعه منتشر شده‌است اما نام محمدعلی موحدی کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، به چشم می‌خورد.
سخنان متفاوت دربارهٔ جمع‌آوری پوسترهای تبلیغاتی هاشمی رفسنجانی
در روزهای گذشته همچنین جمع‌آوری پوسترهای تبلیغاتی آقای هاشمی رفسنجانی در راهپیمایی روز 22 بهمن خبرساز شده‌است.
سخنگوی قوه قضائیه و استاندار تهران روز یک‌شنبه در این باره توضیحات متناقضی را ارائه کردند.
غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست مطبوعاتی‌اش گفت: «گویا یک وانت بنر با محتوای خلاف قانون می‌خواسته این بنرها را توزیع کند که نیروی انتظامی جلوی آن را گرفته‌است. اگر ماجرا از این قرار باشد، این اقدام درست است، در غیر این صورت هم مسئله در حال بررسی است».
اما به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسین هاشمی، استاندار تهران، آگاهی نداشتن مأموران از زمان آغاز تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری را عامل جمع‌آوری بنر تبلیغاتی اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرده‌است.
در همین حال به گزارش خبرگزاری ایلنا، شهاب‌الدین چاووشی، معاون استاندار تهران، گفت: «هنوز در این مورد خاص مشخص نیست چه دستگاه یا اشخاصی دستور جمع‌آوری بنرهای تبلیغاتی را داده بودند».
پیش از این عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، به استاندار تهران مأموریت داده بود تا شکایت ستاد مردمی اکبر هاشمی رفسنجانی دربارهٔ جمع‌آوری اقلام تبلیغاتی مربوط به این نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری از سطح شهر تهران را پیگیری و در این رابطه اقدام قانونی کند.