16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

جاسوس احتمالی ایران در آلمان بازداشت شد

به گفته دادستانی کل آلمان یک جاسوس احتمالی جمهوری اسلامی ایران در این کشور بازداشت شده است. او که مردی 31ساله به نام “میثم پ.” است، مظنون به جمع‌آوری اطلاعات از نیروهای اپوزیسیون ایران در آلمان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستانی کل آلمان در شهر کارلسروهه روز چهارشنبه (28 اکتبر/6آبان) دستور بازداشت مردی 31 ساله به نام “میثم پ.” را صادر کرده است.
این فرد مظنون است که در خدمت سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران از نیروهای اپوزیسیون در آلمان خبرچینی می‌کرده است. این موضوع را مقامات دادستانی آلمان روز چهارشنبه در کارلسروهه تأیید کردند.
سایت دادستانی کل آلمان نیز در این باره نوشته که “میثم پ.” مظنون است از دسامبر 2013بطور برنامه‌ریزی شده برای سرویس اطلاعاتی ایران از وابستگان گروه تندرو جنبش اپوزیسیون “سازمان مجاهدین خلق ایران” خبرچینی می‌کرده و اطلاعات به دست آمده را در قبال دستمزد به سفارش‌دهندگان اطلاعاتی خود می‌داده است.
این سایت همچنین نوشته است که فرد بازداشت شده روز پنجشنبه (29اکتبر/7 آبان) در برابر قاضی دیوان‌عالی آلمان قرار می‌گیرد تا به او تفهیم اتهام شود.
به گفته دادستانی آلمان همچنین خانه‌های پنج فرد مظنون دیگر نیز از طرف پلیس تفتیش شده است. از قرار معلوم این افراد نیز درباره فعالان اپوزیسیون ایران در آلمان اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده‌اند.