16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

حسن خمینی از تجدیدنظر شورای نگهبان درباره رد صلاحیتش ابراز ناامیدی کرد

حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی، ضمن ابراز «تعجب» از رد صلاحیتش در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد که بعید است اعتراض به رد صلاحیتش «مسیری جدید را بگشاید» اما «تنها با توجه به درخواست عمومی مردم و برخی بزرگان حوزه و سیاست» به عدم «احراز» صلاحیت خود اعتراض خواهد کرد.
بر اساس گزارش روز جمعه ۹ بهمن خبرگزاری ایسنا، وی در جمع تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران تاکید کرد از اینکه فقهای شورای نگهبان نتوانستند از «شهادت» علما و اساتید حوزه علمیه قم که بر آنها «سمت استادی» دارند و همچنین از نوشته‌ها و کتاب‌های او، «صلاحیت علمی»اش را احراز کنند، برای او و «بسیاری دیگر جای تعجب دارد».
به گفته حسن خمینی، «بزرگان و مراجع و اساتید عظیم الشان» حوزه علمیه قم نسبت به «صلاحیت علمی» او شهادت داده‌اند و «ده‌ها ساعت نوارهای درس و چندین جلد کتاب نیز» ضمیمه پرونده‌اش بوده است، با این حال شورای نگهبان «بر خلاف انتظار» صلاحیت او را «احراز» نکرده است.
وی افزوده است: بر این باورم که اگر آقایان نتوانستند از شهادت مراجع و علما و درس‌ها و نوشته‌ها به احراز برسند، بعید است بتوانند در آینده نیز به چنین مهمی دست یابند.
نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی تاکید کرد که احزار صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در دوره‌های قبل «از راه‌های به مراتب ساده‌تر حاصل شده بود» و در این دوره نیز برخی از کاندیداها بدون شرکت در آزمون مجلس خبرگان رهبری تایید صلاحیت شده‌اند.
حسن خمینی همچنین شایعه‌ها درباره دعوت او به «مصاحبه‌های علمی» به جز آزمون علمی مجلس خبرگان رهبری را تکذیب کرد و گفت که «هیچ گاه هیچ کس به هیچ نوع از اینجانب جهت مذاکره یا مصاحبه یا طریقه‌ای که به کشف علمیت بیانجامد دعوت نکرده است».