16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

کلاهبرداری 6میلیاردی از معلولان به بهانه ساخت خانه

پس از انتشار خبرهایی درباره آزار واذیت کم توانان ذهنی و جسمی در یک مرکز نگهداری استان البرز ایسنا گزارش داده که یک شرکت پیمانکار تعاونی مسکن هم۶میلیارد تومان از کم توانان جسمی حرکتی در پروژه مسکن مهر کلاهبرداری کرده است.
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز دوشنبه 30شهریور گزارش داد که مديران يک شركت پيمانكاری به بهانه مسکن مهر شش ميليارد تومان از مجموع سهم آورده اعضاي تعاونی مسكن جامعه معلولان ايران و یک بانک را در سال 1389 گرفته‌اند و كمي پس از آن ناپديد شده‌اند.
در سال 1389 قراردادی بين تعاونی مسكن جامعه معلولان ايران با یک شركت منعقد شده كه آن شركت پس از دريافت 6ميليارد تومان از مجموع سهم آورده معلولان و بانك، متعهد به ساخت بیش از هزار واحد مسكن مهر در شهر جديد هشتگرد شده اما اعضای پيمانكار پروژه از آن تاريخ به بعد ناپديد شده اند.
يكي از اعضای تعاوني مسكن جامعه معلولان به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفته که«نخستين پيمانكار پروژه در دولت محمود احمدی نژاد 3ميليارد تومان از پول ما و ۳ميليارد تومان از تسهيلات بانكی را خورد و رفت.»
در سال 1389 قراردادی بين تعاونی مسكن جامعه معلولان ايران با یک شركت منعقد شده كه آن شركت پس از دريافت ۶ميليارد تومان از مجموع سهم آورده معلولان و بانك، متعهد به ساخت بیش از هزار واحد مسكن مهر در شهر جديد هشتگرد شده اما اعضای پيمانكار پروژه از آن تاريخ به بعد ناپديد شده اند.
به گفته او کم توانان جسمی حرکتی متضرر هم قراردادی ندارند كه براساس آن از كسي شكايت كنند. در واقع از سال 1391 تا کنونپروژه مسكن مهر هشتگرد متوقف شده چون شركتی كه به عنوان پيمانكار پروژه فعاليت مي‌كرد، بعد از كلاهبرداری خلع يد شد. پیمانکار جدید هم به گفته برخی اعضای تعاونی مسکن جامعه معلولان ايران، در انجام پروزه تعلل می کند.
در اینباره يكی دیگر از اعضای تعاونی مسكن معولان به ایسنا گفته، نيت پيمانكار جديد از تعلل در ساخت پروژه كسب سود است چون زمین در كنار خط مترو هشتگرد قرار دارد و با راه‌اندازي مترو باارزش می‌شود.
پیشتر رسانه‌های ایران گزارش‌هایی را درباره یک مرکز نگهداری کم توانان ذهنی و جسمی در فردیس کرج منتشر کردند که نشان می‌داد برخی ازآنان در این آسایشگاه، شکنجه شده‌اند.