16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مدارس تهران برای دومین روز متوالی تعطیل شدند

بارش باران و برف و جو ناپایدار تهران نیز نتوانست هوای ناسالم چندروز اخیر پایتخت را بهبود ببخشد. افزایش آلودگی هوا کیفیت هوای تهران را در محدوده اضطرار قرار داده و تعطیلی مدارس در تهران به روز دوشنبه هم کشیده شد.
با تایید نظر کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران، از طرف وزارت آموزش و پرورش، مدارس پیش‌دبستانی، دبستانی و مهد‌های کودک تهران که از روز یکشنبه (29 آذر) تعطیل شده بودند روز دوشنبه نیز همچنان بسته می‌مانند.
محمدهادی حیدرزاده، دبیر کارگروه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران تعطیلی مدارس در روز دوشنبه را در ارتباط با تمام مقاطع تحصیلی در تهران و برخی شهرستان‌های این استان چون شهر قدس، پاکدشت، فشافویه، ناحیه 1 و 2 شهرری، اسلام‌شهر، چهاردانگه و کهریزک دانست.
حسن کریمی، معاون عمرانی استاندار تهران و همچنین مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش تهران نیز در پیام‌هایی جداگانه سخنان دبیر کارگروه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران را در ارتباط با تعطیلی مدارس در روز دوشنبه در تهران و برخی شهرستان‌های این استان تایید کردند.
مسئولان از گروه‌های حساس از جمله سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی و کودکان خواسته‌اند از ترددهای غیر ضروری در محدوده شهر تهران اجتناب کنند.
ادامه تعطیلی مدارس در تهران بر اثر آلودگی هوا در حالی است که به گفته معصومه آباد، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران در هر دو ساعت یک نفر در این شهر به دلیل آلودگی هوا می‌میرد.
معصومه آباد ابتدای آبان در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر در باره آلودگی هوا در تهران گفت، در سال 1393 سه هزار شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا جان‌شان را از دست داده‌اند.