16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

هواپیمای ماهان با بیش از 400 مسافر و بدون یک موتور، سالم فرود آمد

خلبان هواپیمای مسافربری شرکت ماهان که با بیش از 400 مسافر از تهران عازم بندرعباس بود، موفق شد که هواپیما را به رغم جدا شدن برخی از قطعات موتورش، سالم بر زمین بنشاند.
فرامرز سروی، معاون مهندسی و تعمیرات شرکت هواپیمایی آسمان به واحد مرکزی خبر گفته است که هواپیمای بوئینگ 747 شرکت هواپیمایی ماهان «دو دقیقه پس از بلند شدن از فرودگاه مهرآباد، به علت وقوع نقص فنی در موتور شماره سه مجبور به بازگشت و فرود در این فرودگاه شد».
آقای سروی افزوده است: «خلبان پس از آنکه دو قطعه از موتور هواپیما جدا شد و با بدنه آن برخورد کرد»، تصمیم گرفت در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری داشته باشد.
سایت خبری تابناک و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز تصاویری منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهند قطعات یکی از موتورهای این هواپیما در اطراف اسلامشهر سقوط کرده است.
گزارش‌ها حاکی است که مهارت خلبان در فرود اضطراری هواپیما باعث شده تا مسافران پرواز با صدمه جانی مواجه نشوند.
خطوط هوایی ایران در سال‌های گذشته تحت تاثیر تحریم‌های بین‌المللی، با مشکلات فراوانی از جمله برای نوسازی ناوگان هوایی خود مواجه بودند.
در حوادث هوایی این سال‌ها، صد‌ها ایرانی کشته شدند.
بر اساس توافق اتمی وین، محدودیت‌ها علیه خطوط هوایی مسافربری ایران برداشته می‌شوند.
این در حالی است که معاون مهندسی و تعمیرات شرکت هواپیمایی آسمان گفته که بوئینگ 747 از «هواپیماهای خوب و مدرن است که در اختیار ناوگان هوایی کشور قرار دارد».