16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

انتخاب ملکه زیبایی عراق پس از 43 سال

در هفته‌ای که اشتباه مجری مراسم انتخاب ملکه زیبایی گیتی، جنجالی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرد، عراقی‌ها هم بعد از 43سال وقفه، ملکه زیبایی این کشور را انتخاب کردند.
این مسابقه در حالی‌ انجام شد که تعداد نامزدهای مسابقه، از حدود 210 نفر در زمان انتخاب به 10 نفر کاهش یافته بود.
به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، زنان نامزد در ملکه زیبابیی عراق، در صفحه فیس‌بوک این مسابقه با تهدیدهای جانی رو‌به‌رو شده بودند.
مدیر این مسابقه می‌گوید که عراق به این (مسابقه) نیاز دارد؛ «اوضاع اینجا خوب نیست، اما ما احتیاج داریم که همان کاری را که مردم در لبنان و جاهای دیگر می‌کنند انجام دهیم؛ برای اینکه فکر کنیم اوضاع عادی است.»
اما اگر ملکه‌های زیبایی کشورهای دیگر با تهدیدهایی از سوی رقبای خود مواجه‌اند، دخترانی که برای این مسابقه در کشور عراق نامزد شده بودند، با تهدید به قتل از سوی کاربران فیس بوک رو به رو بودند.
در نهایت شیما قاسم عبدالرحمان ، دانشجوی بیست ساله رشته اقتصاد از دانشگاه کرکوک،‌ تاج ملکه زیبایی کشور عراق را بعد از 43سال بر سر نهاد.
به گفته مدیر این مراسم، در عراق، این انتخابات چیزی بیشتر از انتخاب یک دختر زیباست. او می‌گوید که این رقابت «به معنای جرات ایستادن در برابر همه سختی‌هاست. چیزی که همه ما برای آن تلاش می‌کنیم.»
عبدالرحمان می‌گوید که می خواهد از شهرتش برای گسترش آموزش و پرورش به خصوص در مناطقی که از جنگ بیشترین آسیب را دیده‌اند استفاده کند.
این انتخاب به این معناست که اکنون عراق می‌تواند به مسابقات ملکه زیبایی گیتی -Miss Universe- در سال آینده، نماینده‌ای بفرستد.
مدیر هنری این مسابقات به روزنامه ایندیپندنت گفته است «ما می‌خواهیم صدای عراق شنیده شود. اینکه ما زنده‌ایم و قلب ما هنوز می‌تپد.»
مسابقات ملکه زیبایی گیتی، توسط سازمانی به همین نام Miss Universe Organization که مقر آن در شهر نیویورک است انجام می‌شود. این مسابقات سنتی 63 ساله دارد و یکی از پربیننده‌ترین برنامه های تلوزیونی در سراسر جهان است.