16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مرگ بیش از 50 تن از نیروهای ایران در جنگ سوریه طی یک ماه

با اعلام خبر مرگ 9 نفر دیگر از نیروهای ایرانی و افغان در جنگ سوریه٬ شمار نظامیان اعزامی از سوی جمهوری اسلامی که طی یک ماه گذشته در این کشور کشته‌ شده‌اند٬ به بیش از 50 نفر رسید.
در اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز عین‌الله تبریزی، جانشین سابق فرمانده سپاه مازندران، از مرگ دست‌کم 1200 «رزمنده» در درگیری‌های چهار سال اخیر سوریه خبر داده بود.
با آن که آقای تبریزی به ملیت و تابعیت این افراد هیچ اشاره‌ای نکرده٬ اما گزارش‌های متعدد رسانه‌ها حاکی از مرگ نیروهای افغان و پاکستانی ساکن ایران که در قالب گردان‌های فاطمیون و زینبیون به سوریه اعزام می‌شوند در کنار نظامیان ایرانی است.
گزارش روز شنبه، 15خردادماه، رسانه‌های ایران از کشته شدن یا تشییع جنازه 9 نفر دیگر از نیروهای افغان و ایرانی اعزامی به سوریه در شهرهای مختلف ایران حکایت دارد.
وب‌سایت محلی آستان‌خبر در گیلان از کشته‌ شدن جهانگیر جعفرنیا٬ از فرماندهان گردان تکاور سپاه لشکر 16 قدس گیلان، در جنوب حلب خبر داده است.
وب‌سایت ابنا نیز نوشته روز دوشنبه هفدهم خردادماه٬ جسد شش تن از «شهدای مدافع حرم» در شهر قم تشییع خواهد شد.
ابنا نوشته هنوز اطلاعاتی درباره اسامی و ملیت این شش نفر اعلام نشده است.
در حالی که مقامات جمهوری اسلامی در پنج سالی که از آغاز جنگ داخلی سوریه می‌گذرد همواره بیشتر بر نقش مستشاری نظامیان ایران در این جنگ تاکید داشته‌اند، در دست‌کم سه ماه گذشته هفته‌ای نبوده است که بدون تشییع جنازه قربانیان این جنگ در ایران به پایان برسد.
در همین حال عبدالامیر محتشمی ‌راد٬ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، از کشته ‌شدن چهارمین عضو مدافعان حرم این شهرستان به نام محمد زلقی در سوریه خبر داده است.

Leave a comment