16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

مرگ سه دانش‌آموز معلول در تهران بر اثر آلودگی هوا

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از مرگ سه دانش‌آموز معلول در تهران بر اثر آلودگی هوا خبر داد. به گفته او، این دانش‌آموزان در چند هفته گذشته به دلیل آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی شده بودند.
سه دانش آموز معلول در تهران که طی چند هفته اخیر بر اثر آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی شده بودند درگذشتند.
وجيه‌الله پرويزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران 12 دی‌ماه در این باره گفت: «حسين‌ علی از مدرسه ايمان، صادق جليلی‌پور از مدرسه سروش و کيانوش شايگانی از مدرسه توحيد دانش آموزانی بودند که در هفته‌های گذشته به علت آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی شدند و پس از مدتی بستری ‌در بيمارستان فوت کردند.»
بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، او تاکيد کرد که آلودگی هوای تهران بر سيستم ايمنی‌ دانش‌آموزان معلول که بيشتر از دیگران با مشکلات قلبی‌ و ريوی‌ درگیرند اثری دوچندان دارد و مشکلات زيادی‌ برای‌ سلامت آن‌ها ایجاد می‌کند.
پرویزی بالا رفتن ميانگين شاخص کيفيت هوای تهران به بيش از عدد 120 را برای دانش‌آموزان معلول “آسيب‌زا” خواند و گفت، مدارس دانش‌آموزان استثنايی در اين شرايط تعطيل می‌شوند.
او ابراز تأسف کرد که هفته گذشته ميانگين شاخص کيفيت هوا در بعضی از مناطق تهران در بعضی روزها به بالای 150 رسيد، اما با این حال مدارس تعطيل نشدند و به فعاليت خود ادامه دادند.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران افزود: «هم‌اکنون بيش از 6 هزار دانش‌آموز معلول در مدارس عادی و استثنايی شهر تهران مشغول به تحصيل‌ هستند.»
در هفته‌های گذشته مدارس تهران بارها به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند. به شهروندان توصیه شد تا حداقل عبور و مرور را در سطح شهر داشته باشند. رئیس بخش ریه اطفال مرکز طبی کودکان تهران اوایل دی‌ماه از افزایش 30 تا 50درصدی مراجعه به اورژانس‌ها به دلیل آلودگی هوا خبر داد و اعلام کرد، شمار بیماران تنفسی نیز افزایش یافته است