16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

موج دفاع سینمایی‌ها از معتمدآریا در پی حمله امام جمعه کاشان

به دنبال اعتراض به حضور فاطمه معتمدآریا در کاشان، تعدادی از هنرمندان سینمای ایران از جمله رئیس سازمان سینمایی کشور و مدیرعامل خانه سینما از برخورد صورت گرفته با این هنرپیشه سینما انتقاد کردند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، رضا میرکریمی، مدیرعامل خانه سینمای ایران، در نامه‌ای خطاب به عبدالنبی نمازی، امام‌ جمعه کاشان، تلویحا او را به «اشاعه جو بی‌اعتمادی و نگرانی در جامعه» متهم کرد.
آقای میرکریمی در نامه خود می‌نویسد که بنا بر تحقیقاتی که خود در این‌ باره کرده، «نه‌ تنها هیچ منکری اتفاق نیفتاده، بلکه از شواهد چنین برمی‌آید که اقدامی از پیش سامان‌یافته و غیر خودجوش در پدید آوردن این حادثه نقش داشته است».
مدیرعامل خانه سینما با حمله به امام‌جمعه کاشان موضع‌گیری او را «نگران‌کننده» توصیف کرده است.
واکنش آقای میرکریمی پس‌ از آن صورت می‌گیرد که عبدالنبی نمازی، امام‌ جمعه کاشان، روز دوشنبه، 5دی‌ماه، جلسه نقد و بررسی فیلم با حضور فاطمه معتمدآریا را به «مجلس لهو و لعب» تشبیه کرده و گفت قصد دارد به همین منظور روز جمعه را «عزای عمومی» اعلام کند.
روز یک‌شنبه، چهارم بهمن، عده‌ای که از آنها با عنوان عوامل خودسر نام برده شد تلاش کردند، جلسه پرسش و پاسخ فیلم «یحیی سکوت نکرد» به کارگردانی کاوه ابراهیم پور را که با حضور فاطمه معتمدآریا هنرپیشه این فیلم در سینمای شهر کاشان برگزار شده بود برهم بزنند.
رضا میرکریمی:نه تنها هیچ منکری اتفاق نیافتاده، بلکه از شواهد چنین برمی‌آید که اقدامی از پیش سامان یافته و غیر خودجوش در پدید آوردن این حادثه نقش داشته است.
در ادامه واکنش‌ها به این برخورد با خانم معتمدآریا، جمشید مشایخی، رئیس هیئت‌ مدیره‌ این انجمن صنفی بازیگران سینما، نیز از این اتفاق با عنوان «رفتاری قبیح» نام برده و آن را به‌شدت محکوم کرد.
حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی کشور، نیز روز پنج‌شنبه برخورد با این هنرپیشه محبوب را «ناخوشایند» توصیف کرده و از فاطمه معتمدآریا خواسته است تا از این «بی‌احترامی» چشم‌پوشی کند.
همچنین دیگر دست‌اندرکاران سینمای ایران مانند تهمینه میلانی، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، محسن امیریوسفی، احمد مهران‌فر و شبنم مقدمی نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها یا در صفحه‌های شخصی خود در فضای مجازی به این اتفاق واکنش نشان داده‌ و از فاطمه معتمدآریا حمایت کرده‌اند.