16661 Ventura Blvd, Encino, CA 91436

نخست‌وزیر فرانسه از احتمال حملات تازه در کشورهای اروپایی خبر داد

مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه، بامداد دوشنبه 25آبان به رسانه‌های فرانسوی گفت که حملات پاریس در سوریه طراحی شده بود و «اروپا باید منتظر حملات دیگری طی چند روز یا چند هفته آینده باشد.»
نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه در گفت‌وگو با رادیو «آرتی‌آل» فرانسه در رابطه با تهدید «حکومت اسلامی» (داعش) تأکید کرد: «می‌دانیم که برنامه‌ریزی برای حملات دیگری علیه فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در جریان است.»
پاریس، پایتخت فرانسه، شامگاه جمعه 22 آبان، شاهد شش حمله هم‌زمان بود که 132 کشته و حدود 350 مجروح به جای گذاشت.
گروه «حکومت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است.
روز دوشنبه مانوئل والس در این رابطه خبر داد که از زمان حملات روز جمعه در پاریس، پلیس فرانسه در نقاط مختلف کشور «به بیش از 150» منزل اسلام‌گرایان مظنون شبیخون زده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست‌وزیر فرانسه گفت که پلیس در این عملیات پنج نفر را دستگیر کرده و «زرادخانه‌ای از اسلحه» شامل سلاح راکت‌انداز (آرپی‌جی)، مسلسل‌های کلاشنیکف، جلیقه‌های ضدگلوله، سلاح‌های کمری و تجهیزات دیگر نبرد نظامی کشف و ضبط کرده‌است.
13 مورد از یورش‌های پلیس به منازل افراد مظنون در شهر لیون، در جنوب شرق فرانسه، انجام شده و شبیخون پلیس در شهر تولوز، واقع در جنوب غرب کشور، به بازداشت دست‌کم سه نفر انجامیده است.
در شهر گرنوبل واقع در مناطق کوهستانی فرانسه، نیز چندین نفر دستگیر شده و در منازل آنها سلاح و پول کشف و ضبط شده است.
مانوئل والس در بخش دیگری از گفت‌وگوهای خود با رسانه‌های فرانسوی تأکید کرد که کشورش با یک گروه منزوی مواجه نیست بلکه «با ارتشی تروریستی» طرف است.
نخست‌وزیر فرانسه تأکید کرد: «ما الان در جنگ هستیم و به این خاطر که در حالت جنگی به‌سر می‌بریم تدابیری ویژه اتخاذ کرده‌ایم.»
وی افزود: «ما اقدام می‌کنیم تا این دشمن نابود شود، چه در فرانسه در ارتباط با یافتن مرتکبین این حمله و چه در سوریه و عراق، پاسخ ما در همان سطح این حملات [پاریس] خواهد بود.»
او هم‌چنین خبر داد که به این خاطر، چندین کنسرت و رویداد عمومی مرتبط با نشست مسائل اقلیمی سی‌ام نوامبر در پاریس لغو شده است.
فرانسه در روزهای اخیر کارزار خود برای بمباران مواضع داعش در سوریه را تشدید کرده که در جریان این عملیات تازه 12 هواپیمای فرانسوی شامل 10 جت جنگنده مجموعاً 20 بمب بر مواضع داعش افکنده‌اند.
فرانسه هم‌چنین خبر داده که برای مبارزه با «حکومت اسلامی» قصد دارد ناو هواپیمابر به خاورمیانه بفرستد.